Portal V10  »  Aktualności  »  Toyota 86 Hakone Edition - kolejna ciekawa wersja nie dla Europy
Toyota 86 Hakone Edition

Toyota 86 Hakone Edition - kolejna ciekawa wersja nie dla Europy

2019-04-30 - J. Kruczek     Tagi: Toyota GT-86, Toyota
Toyota GT86 ma już parę lat na karku, ale nadal pozostaje modelem sportowym wartym uwagi. Producent stara się podtrzymywać zainteresowanie specjalnymi edycjami i tak w USA zapowiedziano Toyotę 86 Hakone Edition.

Edycja specjalna otrzymała swój przydomek po jednej z najlepszych dróg do zabawy z Japonii. Toyota 86 Hakone Edition będzie dostępna tylko w USA, ale posiada modyfikacje bardzo zbliżone do japońskiej wersji British Green Limited. To daje nadzieję, że podobne coupe trafi w końcu do Europy.
Toyota 86 Hakone EditionToyota 86 Hakone Edition
Tak czy inaczej omówmy nową edycję. Coupe może się pochwalić nadwoziem w kolorze brytyjskiej zieleni wyścigowej. W nadkolach znalazły się 17-calowe felgi w kolorze metalicznego brązu. We wnętrzu znajdziemy dwukolorową tapicerkę ze skóry i Alcantary. Efektu dodają stylowe przeszycia na kierownicy oraz drążkach zmiany biegów i hamulca ręcznego.
Toyota 86 Hakone EditionToyota 86 Hakone Edition
Nie zabrakło specjalnych symboli edycji, a całość dopełnia najbogatsze wyposażenie. Klienci otrzymają dwustrefową klimatyzację, podgrzewane fotele czy system antykradzieżowy. Wraz z autem klient otrzyma komplet specjalnych rękawic wyścigowych. Toyota 86 Hakone Edition podobnie jak inne wersje specjalne nie posiada modyfikacji napędu. Pod maską pracuje dobrze znany dwulitrowy boxer o mocy 205 KM i momencie 211 Nm. Jednostka może być sparowana z sześciobiegową skrzynią automatyczną bądź manualną. Sprzedaż ma ruszyć końcem roku. Mamy nadzieję, że Toyota zdecyduje się wydać podobną wersję także w Europie.
Toyota 86 Hakone EditionToyota 86 Hakone EditionToyota 86 Hakone EditionToyota 86 Hakone EditionToyota 86 Hakone EditionToyota 86 Hakone EditionToyota 86 Hakone EditionToyota 86 Hakone EditionToyota 86 Hakone EditionToyota 86 Hakone EditionToyota 86 Hakone EditionToyota 86 Hakone EditionToyota 86 Hakone EditionToyota 86 Hakone Edition

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
MotoGP 20 - zwiastun gry


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Toyota 86 Hakone Edition - kolejna ciekawa wersja nie dla Europy