Portal V10  »  Aktualności  »  Tesla Roadster ma się legitymować zasięgiem 1000 km
Tesla Roadster

Tesla Roadster ma się legitymować zasięgiem 1000 km

2019-04-29 - J. Kruczek     Tagi: Tesla, Tesla Roadster, Eko
Tesla Roadster drugiej generacji staje się z każdą wzmianką coraz bardziej imponującą maszyną. Wiemy już, że auto będzie potwornie szybkie i naprawdę urodziwe. Początkowo wspominano o zasięgu wynoszącym 620 mil, czyli 998 km. Okazuje się, że będzie nawet jeszcze lepiej.

Elon Musk został zapytany na Twitterze czy nadal firma planuje zasięg Tesli Roadster na 620 mil. W odpowiedzi CEO firmy napisał, że zasięg wyniesie ponad 1000 km. To imponująca wartość tym bardziej biorąc pod uwagę osiągi. Zapewne taki zasięg będzie możliwy jedynie w idealnych, laboratoryjnych warunkach przy zachowaniu bardzo lekkiej drogi. Jednak mimo to ponad 1000 km robi wrażenie.
Tesla RoadsterTesla Roadster
Przypomnijmy, że nowa Tesla Roadster może się pochwalić przyspieszeniem do setki na poziomie 1,9 s. Elektryczny model ma pokonywać ćwierć mili w czasie 8,8 s. Prędkość maksymalna wyniesie szalone 402 km/h. Wartości naprawdę imponujące jak na pojazd zbudowany przez firmę nie oferującą do tej pory supersamochodów. Niedawno jeden z kierowców testowych zdradził, że Roadster jest nawet szybszy niż mówią oficjalne dane.
Tesla RoadsterTesla Roadster
Tesla Roadster nie będzie tanią zabawką. Szacuje się, że podstawowy model będzie się wiązał z wydatkiem 200 000 dolarów. Wersja Founders Series limitowana do 1000 egzemplarzy ma się wiązać z wydatkiem 50 000 dolarów więcej.
Tesla RoadsterTesla Roadster

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Porsche Cayenne Turbo S E-Hybrid na torze Gotland Ring


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Tesla Roadster ma się legitymować zasięgiem 1000 km