Portal V10  »  Aktualności  »  Słaba umiejętność prowadzenia samochodu winą genu?!
Kierowca

Słaba umiejętność prowadzenia samochodu winą genu?!

2009-11-02 - T. Kończyński     Tagi: Odjechane
Badania prowadzone przez Instytut w Irvine dowiodły, że istnieje gen, który odpowiada za słabe prowadzenia auta. Pewnie wielu z Was chodzi w tej chwili po głowie tylko jedna myśl - „wiedziałem”. Chociaż kto wie, może już zaczęliście szukać informacji na temat wyników przeprowadzonych w ośrodkach zajmujących się badaniami genetycznymi… Odkrycie wyjątku wśród genów może okazać się bardzo ważne, chociaż z drugiej strony to jeszcze za wcześnie, by móc w stu procentach potwierdzić jego występowanie. Badania przeprowadzono na grupie 29 ludzi, z czego u 7 z nich ujawnił się ten właśnie gen. Według naukowców objawił się on wolniejszym przyswojeniem nauki jazdy i gorszym prowadzeniem auta po kilkudniowej przerwie od ostatniej jazdy.

Test polegał na pokonaniu 15 okrążeń na wirtualnym torze pełnym trudnych zakrętów. Po 4 dniach przerwy powtarzano test. Naukowcy byli zaskoczeni tym, że wyniki kierowców u których występował gen tak znacznie różniły się od pozostałych.

Prowadzenie auta polega na połączeniu czynności motorycznych i neurologicznych, powstających na bazie wrodzonych zdolności i wyuczonych zachowań. Odkrycie tego, że pojedynczy czynnik ma tak wielki wpływ na tę umiejętność może być przełomowym odkryciem.
Z drugiej strony, by ostatecznie potwierdzić istnienie genu odpowiedzialnego za umiejętność jazdy samochodem niezbędne będzie przeprowadzenie badań na większą skalę.



źródło: Motor Authority

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Słaba umiejętność prowadzenia samochodu winą genu?!