Portal V10  »  Aktualności  »  Saab przedstawia 9-4X Bio-Power Concept
Saab 9-4X Bio-Power Concept

Saab przedstawia 9-4X Bio-Power Concept

2008-01-09 - K. Chojnowska     Tagi:

Saab zaprezentuje długo oczekiwany 9-4X SUV Concept podczas nadchodzącej wystawy w Detroit już w tą niedzielę. Zgodnie z przeciekami prasowymi 9-4X Bio-Power Concept produkowany będzie w fabryce General Motors w Meksyku przed końcem tego roku i wejdzie do sprzedaży wkrótce po tym po obu stronach Atlantyku.

Napędzany na cztery koła projekt samochodu posiadać będzie 2-litrowy turbodoładowany, czterocylindrowy silnik dostarczający 245 koni mechanicznych i 353 Nm momentu obrotowego gdy używa zwykłej benzyny oraz 300 koni mechanicznych i 400 Nm momentu obrotowego, gdy chodzi na bioetanolu. Auto przyspiesza do setki w 8 sekund, osiągając prędkość maksymalną na poziomie 235 km/h oraz spala 10,5 litra na sto kilometrów. Samochód łączyć ma skandynawski design i poszanowanie dla środowiska naturalnego. Głównym pomysłem na nowego Saaba jest prostota formy, stąd minimalistyczne linie nadwozia będące pewną kontynuacją drogi przyjętej przy projekcie Aero X. 9-4X SUV Concept posiada grill z trzema wlotami oraz otwory pod przednim zderzakiem odwołujące się do lotniczego dziedzictwa koncernu. Kokpit modelu utrzymany jest w minimalistycznej formie, bez zbędnych gadgetów. Aby podkreślić czystość i surowość wnętrza elementy mają zielone podświetlenie.
Większość liczących się marek posiada pewne charakterystyczne dla siebie elementy dzięki którym można je natychmiast zidentyfikować. Zaliczyć do nich można Mercedes-Benz, Audi, BMW czy Rolls-Royce, Saab prezentując swoje ostatnie projekty stara się do tego elitarnego grona dołączyć.


Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
MXGP 2019 w pierwszym zwiastunie


źródło: Autoblog

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Saab przedstawia 9-4X Bio-Power Concept