Portal V10  »  Aktualności  »  SSC Tuatara wdzięczy się w oficjalnym klipie
SSC Tuatara

SSC Tuatara wdzięczy się w oficjalnym klipie

2019-02-14 - J. Kruczek     Tagi: Supersamochody, SSC, SSC Tuatara
SSC Tuatara ma być jednym z tych hiperaut, które powalczą o przełamanie bariery prędkości 300 mil na godzinę. Amerykański producent postanowił przypomnieć potencjalnym klientom o swoim modelu za pomocą krótkiego zwiastuna.
 
Na filmie możemy zobaczyć kilka ujęć SSC Tuatara na publicznej drodze. Auto jest już w ostatniej fazie przygotowań i według zapewnień pierwsi klienci otrzymają swoje egzemplarze w sierpniu bieżącego roku. Nim to jednak nastąpi wszyscy oczekują prawdziwego pokazu możliwości. A te powinny być imponujące.
SSC TuataraSSC Tuatara
SSC Tuatara według zapowiedzi będzie posiadać 5,9-litrowy motor V8 z podwójnym doładowaniem. Jednostka standardowo ma oferować moc 1350 KM, ale po zatankowaniu paliwa E85 moc ma wzrastać do zawrotnych 1750 KM. Producent jest przekonany, że taka moc w połączeniu z lekkim i opływowym nadwoziem pozwolą przebić barierę 300 mph.
SSC TuataraSSC Tuatara
Obecnie rekord prędkości należy do Koenigsegga Agery RS, który rozpędził się do prędkości 284,55 mph, czyli 457,94 km/h. Jeżeli dobrze pójdzie to w tym roku możemy być świadkami pięknego boju o rekord.
SSC TuataraSSC Tuatara

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
NFS: Heat - pierwszy zwiastun


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

SSC Tuatara wdzięczy się w oficjalnym klipie