Portal V10  »  Aktualności  »  Rajdowy Jaguar F-Type - wspomnienie pięknych czasów
Jaguar F-Type

Rajdowy Jaguar F-Type - wspomnienie pięknych czasów

2018-11-12 - J. Kruczek     Tagi: Jaguar, Roadster, Jaguar F-Type, Rajdówki
Rajdy są pięknym i efektownym sportem, ale w ostatnich latach brakuje w nim kolorytu pod kątem maszyn. Współczesne rajdówki są oparte o raczej nudne hatchbacki, a w niepamięć odeszły rasowe sportowe maszyny przeistaczane w szalone rajdowe maszyny.
 
Jaguar postanowił przypomnieć jak wyglądały kiedyś rajdy, i jakby mogły wyglądać dziś. Posłużył temu model F-Type. Inżynierowie Jaguara zbudowali rajdową maszynę na bazie swojego sportowego modelu. Jednak nie wykorzystali coupe, a roadstera. I tak dostaliśmy imponującą rajdówkę z odkrytym dachem inspirowaną modelem XK120, który szalał po odcinkach specjalnych w latach 50-tych minionego stulecia.
Jaguar F-TypeJaguar F-Type
Pod maską zagościł dwulitrowy silnik z doładowaniem o mocy 296 KM. To przybliża jednostkę do parametrów współczesnych aut WRC. Nie zdradzono szczegółów napędu, ale pokazano, jak rajdowy Jaguar F-Type jeździ. A śmiga po szutrowych odcinkach wręcz wyśmienicie. Aż miło popatrzeć, jak sportowy model błyszczy w rajdowych warunkach.
Jaguar F-TypeJaguar F-Type
Jaguar F-Type w prezentowanej wersji ma ruszyć na pokazy. Producent pokaże go na kilku eventach, a my strasznie chcielibyśmy zobaczyć takie rajdówki na odcinkach specjalnych. Bądźmy jednak realistami. Czasy sportowych modeli w rajdach przeminęły.
Jaguar F-TypeJaguar F-TypeJaguar F-TypeJaguar F-TypeJaguar F-TypeJaguar F-Type

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
MXGP 2019 w pierwszym zwiastunie


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Rajdowy Jaguar F-Type - wspomnienie pięknych czasów