Portal V10  »  Aktualności  »  Porsche 911 Carrera 4 GTS, czyli 4,6 sekundy do setki w pięknym stylu
Porsche 911 Carrera 4 GTS

Porsche 911 Carrera 4 GTS, czyli 4,6 sekundy do setki w pięknym stylu

Mylili się Ci, którym się wydawało, że kolejna wersja specjalna Porsche 911 nie powstanie w najbliższym czasie. Niemiecki producent zrobił im niespodziankę i zaprezentował kolejny model. Wszystko po to, by utrzymać uśmiech na twarzy miłośników marki. W zeszłym roku na targach motoryzacyjnych w Paryżu zaprezentowane zostało Porsche 911 Carrera GTS, teraz mamy do czynienia z edycją 4, która będzie dostępna w wersji coupe lub cabrio. Samochód ten będzie miał napęd na wszystkie koła i manualną bądź automatyczną skrzynię PDK.
Porsche 911 Carrera GTS - oficjalny filmik
Porsche 911 Carrera 4 GTS będzie miało pod maską 3,8-litrowy, sześciocylindrowy, rzędowy silnik, o mocy 408 KM i z momentem obrotowym wynoszącym 420 Nm. Dodatkiem będzie gardłowo brzmiący, sportowy układ wydechowy i kontrola trakcji Porsche Traction Management. Dzięki temu Porsche będzie rozpędzało się od 0 do 100 km/h w 4,6 sekundy w wersji coupe i z manualną skrzynią, a w 4,8 sekundy w wersji cabrio. Oczywiście modele ze skrzynią PDK będą mogły przyśpieszyć do setki 0,2 sekundy szybciej. Napęd na wszystkie koła zapewni pewne trzymanie się drogi, nawet w momencie zbliżenia się do maksymalnych osiągów samochodu i swoich własnych. System PTM wyśle odpowiednią ilość momentu obrotowego na przednie koła poprzez wielotarczowe sprzęgło, zapobiegnie to ślizganiu się kół. Pomocny będzie także dyferencjał ograniczający poślizgi.
Wizualnie nowa Carrera 4 GTS różni się nieznacznie od wcześniejszego modelu z napędem na tylną oś. Oprócz nazwy typu na drzwiach i bagażniku, cechą wyróżniającą wszystkie modele z napędem na wszystkie koła jest dodatkowy pas odblaskowy między tylnymi światłami.

Porsche 911 Carrera 4 GTS pojawi się u dealerów już jesienią. Samochód ten został wyceniony na $110.200 za wersję coupe i $120.100 za wersję cabrio.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
BMW Concept iX3 - debiut elektrycznego SUVa


źródło: motorauthority

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Porsche 911 Carrera 4 GTS, czyli 4,6 sekundy do setki w pięknym stylu