Portal V10  »  Aktualności  »  Polestar 2 - pierwszy realny konkurent Tesli Model 3?
Polestar 2

Polestar 2 - pierwszy realny konkurent Tesli Model 3?

2019-02-28 - J. Kruczek     Tagi: Polestar, Eko, Polestar 2
Polestar 2 wyjechał z cienia i zgodnie z zapowiedziami robi wrażenie. Auto ma za zadanie walczyć z Teslą Model 3, co przynajmniej na papierze powinno się udać.
 
Szwedzki producent wykorzystał za inspirację Volvo Concept 40.2 z 2016 roku. Nadwozie przybrało formę fastbacka z charakterystycznymi dla marki oraz dla Volvo elementami. Mamy tu światła LED układające się w kształt młotów czy charakterystycznie poprowadzone tylne światła. Polestar 2 nie może być pomylony z żadnym innym autem.
Polestar 2Polestar 2
Polestar 2 cechuje się długością 4607 mm i rozstawem osi 2735 mm. Wnętrze to elegancka prostota i ekologiczne materiały najwyższej jakości. Za dopłatą można otrzymać tapicerkę ze skóry Nappa. Dominująca rolę przejmie centralnie umieszczony, 11-calowy ekran nowego systemu opartego na Androidzie. Złośliwi mogą powiedzieć, że dostajemy dużego smartfona obudowanego samochodem. System zaoferuje bowiem funkcjonalność znaną z telefonów.
Polestar 2Polestar 2
Samochód będzie dostępny zarówno w abonamencie, jak i w tradycyjnej formie. W pierwszym przypadku klienci będą mogli zapłacić smartfonem i to on przejmie rolę kluczyka.

Polestar 2 to auto elektryczne korzystające z dwóch silników elektrycznych. Łącznie oferują one 408 KM i 660 Nm przekazywanych na wszystkie koła. Samochód ma osiągać setkę w czasie 4,7 s. Zestaw baterii o pojemności 78 kWh ma zapewniać zasięg około 500 km. Polestar 2 zostanie pokazany na żywo podczas targów w Genewie.
Polestar 2Polestar 2Polestar 2Polestar 2Polestar 2Polestar 2Polestar 2Polestar 2Polestar 2Polestar 2Polestar 2Polestar 2Polestar 2

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
GRID w efektownym zwiastunie


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Polestar 2 - pierwszy realny konkurent Tesli Model 3?