Portal V10  »  Aktualności  »  Piëch Mark Zero Concept - w Genewie zadebiutuje nowa marka
Piëch Mark Zero Concept

Piëch Mark Zero Concept - w Genewie zadebiutuje nowa marka

2019-02-22 - J. Kruczek     Tagi: Piëch Mark Zero, Piëch, Supersamochody, Geneva Motor Show
Syn Ferdynanda Piëcha założył własną markę motoryzacyjną i już podczas tegorocznego salonu samochodowego w Genewie pokaże pierwszy samochód noszący nazwę Mark Zero Concept.

Na razie otrzymaliśmy pierwsze grafiki koncepcyjne oraz garść detali. Zacznijmy jednak od tego, że nowa marka będzie nosiła nazwę Piëch. Jeżeli zaś chodzi o pierwszy samochód to nosi on nazwę Mark Zero Concept i będzie elektrycznym superautem stylizowanym na maszyny retro.
Piëch Mark Zero ConceptPiëch Mark Zero Concept
Zdradzono, że auto ma oferować zasięg 500 km i będzie ważyło nie więcej niż 1800 kg. Producent postawi na system odzyskiwania energii oraz chłodzenie powietrzem baterii. Piëch Mark Zero Concept ma oferować właściwości jezdne rasowego samochodu sportowego. Całość dopełni wygląd nasuwający na myśl najpiękniejsze auta GT.
Piëch Mark Zero Concept
Warto podkreślić, że Piëch Mark Zero Concept powstaje na modularnej platformie. Ma ona pozwalać na łatwe implementowanie różnych technologii i napędów. Istnieje więc możliwość, że w formie produkcyjnej coupe będzie oferowane z silnikami konwencjonalnymi, napędem hybrydowym czy też w wersji z ogniwami paliwowymi. Producent sam zapowiada, że opcji jest wiele. Sama platforma ma zaś posłużyć marce do budowy kolejnych modeli, jak limuzyny coupe oraz SUVy. Więcej szczegółów na temat planów marki powinniśmy poznać w Genewie.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
MXGP 2019 w pierwszym zwiastunie


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Piëch Mark Zero Concept - w Genewie zadebiutuje nowa marka