Portal V10  »  Aktualności  »  Peugeot zawiesza rozwój silników diesla
Peugeot

Peugeot zawiesza rozwój silników diesla

2018-10-04 - J. Kruczek     Tagi: Peugeot, Diesel, Silniki
Peugeot potrafił konstruować dobre silniki diesla, ale zmiany na rynku i afera, którą zawdzięczamy koncernowi Volkswagena doprowadziły do rychłej śmierci jednostek wysokoprężnych. Kolejne marki wycofują się z rozwoju jednostek tego typu, a Peugeot dołącza do tego grona.

Szef produkcji Peugeota, Laurent Blanchet przy okazji paryskiego salonu zapowiedział zamrożenie rozwoju diesli przez markę. Francuski producent zdecydował się zakończyć prace rozwojowe nad silnikami wysokoprężnymi. Nie oznacza to jeszcze całkowitego porzucenia tej technologii, choć sprawa zdaje się być niemal przesądzona.
PeugeotPeugeot
Póki co Peugeot chce zobaczyć reakcje rynku na ograniczenie oferty diesli. Póki co w ofercie pozostaną obecne jednostki. Będą one dostępne dopóki będą spełniać coraz ostrzejsze normy emisji spalin. W przypadku zaostrzenia przepisów producent nie będzie szykował poprawek tylko wycofa kolejne jednostki. W przypadku nagłego wzrostu zapotrzebowania na diesle w przyszłości marka wróci do rozwoju jednostek. Na tę chwilę wszystkie środki zostaną przekazane na rozwój jednostek benzynowych oraz elektryfikację.
PeugeotPeugeot
Na dzień dzisiejszy sprzedaż diesli w Europie obejmuje 36 procent całości. W zeszłym roku było to niemal 50 procent. Sprzedaż jednostek wysokoprężnych ciągle spada, ale nie wiadomo czy za kilka lat nie wrócą do łask. Ciągle ciężko powiedzieć czy przyspieszony rozwój aut hybrydowych i elektrycznych przyniesie oczekiwane rezultaty.
PeugeotPeugeot

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
GRID - pokaz rozgrywki


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Peugeot zawiesza rozwój silników diesla