Portal V10  »  Aktualności  »  Peugeot 206 Plus, czyli kontynuacja międzynarodowego sukcesu
Peugeot

Peugeot 206 Plus, czyli kontynuacja międzynarodowego sukcesu

2009-04-07 - K. Spychalski     Tagi: Peugeot, Peugeot 207, Hatchback
Będąca międzynarodowym sukcesem 206-ka, w 2009 dalej bryluje na wszystkich kontynentach, w zupełnie nowej w Europie roli… 206+!

∎ Od modelu 206 do 206+

W dżungli rynku małych samochodów w Europie, który przyjął w ostatnim dziesięcioleciu bogatą i różnorodną ofertę, Peugeot był zawsze najważniejszym uczestnikiem dzięki mitycznej 206-ce i gamie innowacyjnych sylwetek.
Ta mocna obecność utrwaliła się poprzez aktualną ofertę, szczególnie atrakcyjną i różnorodną:
·    Model 107, pierwszy samochód gamy, pewny i sympatyczny, kompaktowy i wygodny w mieście, z konkurencyjną ceną
·    Model 207, o rasowym stylu, plasującym go bardzo wysoko w segmencie B2 dzięki wymiarom i osiągom... nowa gama rozwija się …
·    Wersja 1007, innowacyjny koncept o różnorodnych możliwościach, z odsuwanymi elektrycznie drzwiami
·    Jednocześnie 206-ka w wersji hatchback, stopniowo zdecydowała się nabrać dystansu na korzyść nowych rozwiązań, które uczynią ją bardziej urzekającą... aby lepiej wybić się na tle innych modeli … gwiazdy nigdy nie umierają!
 
∎ Produkowana we Francji dla rynku europejskiego Produkowana we Francji, w fabryce w Mulhouse, dla krajów europejskich 206-ka+ została tak zaprojektowana, aby kontynuować linię swojej sławnej poprzedniczki. Proponuje swoim wiernym od zawsze użytkownikom oraz nowym Klientom (wrażliwym na nowe rozwiązania, w których króluje osobowość, osiągi i cena) wypróbowany model mocno zmodernizowany i zgodny z duchem epoki. Dzięki szczególnie korzystnemu stosunkowi ceny do produktu, wspartemu nowymi zachęcającymi cechami (takimi jak nowoczesny styl) samochód jest skierowany głownie do:
·    osób młodych
·    kobiet
=>  to dwie kategorie Klientów, których podbiła 206-tka bardziej niż inne modele tego segmentu
·    amatorów samochodów naprawdę wielofunkcyjnych, którzy chcą zoptymalizować swój budżet zarówno jeśli chodzi o zakup, jak i użytkowanie; dla tych, którzy nie chcą lub nie mają ochoty śledzić zmian w segmencie B2 - większym, zasobniejszym i kosztowniejszym - krótko mówiąc, dla tych, którzy nie znaleźli w modelach 107 i 207 odpowiedzi na swoje oczekiwania.
Tak więc Peugeot uzupełnia swoją już i tak bogatą ofertę pojazdów z segmentu B o wiodący model, jeśli chodzi o stopniowanie gamy i pokrycie rynku. Mocne strony 206+: „trendy” wygląd oraz atrakcyjna cena dla samochodu, który utrwala mit

+ Nowoczesności

Zachowując ponadczasowy charakter 206-ki, 206-ka+ ma zmodernizowaną sylwetkę czerpiącą inspiracje z nowego kodu stylistycznego Marki - rasowy styl o mocnej osobowości, zainspirowany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz modelem 207, poprawiający swój obraz dzięki solidności.To głębokie przenikanie stylu między modelami 207/206 godzi ze sobą charakterystyczną sylwetkę 206-ki z… nową pokrywą silnika, nowymi błotnikami, nowym pasem przednim z zupełnie nową kratką wlotu powietrza, nowymi reflektorami przednimi i światłami przeciwmgielnymi, nowymi kołami i kołpakami, nowym tylnym pasem, nowymi tylnymi światłami…. A w oryginalnej kabinie pasażerskiej z 206-ki, „zaprojektowanej wokół swoich pasażerów”, nowa deska rozdzielcza, nowy zestaw wskaźników odwołujący się do świata motocykli, unowocześnione siedzenia o nowej fakturze, tworzą młody i nowoczesny świat.+ Jakości

206-ka + przejmuje w logiczny sposób większość cech modelu 206. Poprawiono znacząco jakość i dopasowanie poszczególnych elementów, przynosząc więcej nowoczesności, starannie dopracowana deska rozdzielcza ogranicza ryzyko hałasu. Zwarta, zwrotna, gościnna, jasna, bezpieczna 206-ka+ ma wszystkie cechy niezbędne do łatwego i spokojnego użytkowania.
 
+ Oszczędności zarówno podczas zakupu, jak i użytkowaniaSkromna i przystępna… 206-ka+ posiada wszelkie cechy, które pozwoliły umieścić ją z powodzeniem na czele segmentu B2. Gama dostępnych silników składa się z dwóch propozycji, które zarówno na poziomie zużycia paliwa, jak i niskich emisji spalin, są oszczędne tak podczas zakupu, jak i eksploatacji. Benzynowy silnik 1.1 l o mocy 44 kW (60KM) stanowi nową ofertę w gamie; jeśli zaś chodzi o silnik diesla, optymalizacja silnika 1.4 l HDi o mocy 50 kW (70KM) pozwala uzyskać zużycie paliwa w cyklu mieszanym na pozionie 4,2 l/100km i emisję CO2 zredukowaną do 110 g/km.
 
+ Ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko

Przy obniżonej emisji CO2 do 110 g/km, 206-ka+ HDi zasila listę nagrodzonych pojazdów marki Peugeot w zakresie ochrony środowiska: „1 samochód na 6 emitujący mniej niż 120 g Co2 w Europie to Peugeot”, tak więc znajduje się ona wśród samochodów marki o ograniczonym wpływie na środowisko naturalne.

I jeszcze jeden mit na + ...
 

206-ka+ wpisuje się w linię sztandarowych modeli o mocnym charakterze i niezwykłej popularności, które urzekły ponad 6,5 miliona użytkowników wrażliwych na jej silną kocią sylwetkę, budowę i innowacyjne wyposażenie, zachowując jeszcze zupełnie świeże wspomnienia jej sportowych sukcesów … trzykrotne mistrzostwo świata w rajdach samochodowych. Nawet po zupełnej zmianie skali, 206-ka+ ma wszelkie zalety, aby przedłużyć życie swojej poprzedniczki.

∎ Styl zewnętrzny 206-ki+ … Dynamika i nowoczesność
 
Przejmuje dynamiczną i figlarną sylwetkę 206-ki, która zachwyca dzięki swojej wysuniętej przedniej szybie i zmysłowym kształtom połączonym z ostrymi i dynamicznymi liniami. To samochód, który naprawdę jest inny i ma silny temperament. Wyrazisty i mocny styl zewnętrzny tego nowego modelu zainspirowany został sylwetką 207-ki, wpisując się w linię stylistyczną ostatnich modeli Peugeot.

Jego nowe oblicze, bardzo nowoczesne, skupia się z przodu wokół dużego unikalnego otworu wlotu powietrza chronionego czarną listwą oraz kratą w kolorze aluminium lub czarnym. Zaokrąglony pas przedni nadwozia, w kształcie „soft-nose” sięga aż do pokrywy silnika. Wyprofilowane błotniki ukazują nadkola aerodynamicznej sylwetki pojazdu. Wielkie reflektory o kocim spojrzeniu oraz okrągłe światła przeciwmgielne są zatopione w dolnej części przedniego pasa nadwozia, zaś lew, symbol marki, umieszczony w chromowanym pierścieniu w kształcie litery „U” na tle plastra miodu, potwierdza klasę modelu. Całość wyraża nowoczesność, ale z zachowaniem „figlarnego spojrzenia 206-ki”. Nowy design pokrywy silnika zachował czarny eliptyczny wlot powietrza znany z modelu 206. Ta elegancko wymodelowana część przednia to ogromny, zauważalny postęp w zakresie dopasowania poszczególnych elementów nadwozia.

Profil nadwozia ma również niektóre elementy odwołujące się tematycznie do stylu 207-ki, takie jak duże błotniki z wyprofilowanymi nadkolami, zaś „spojrzenie” znane z 206-ki… WRC. Nowe, 14-calowe kołpaki „Spa” ożywiają profil, zaś nowe 15-calowe aluminiowe felgi „Interlagos” dodają dynamiki i wrażenia solidności, dzięki swojemu dynamicznemu kształtowi z 10 stylizowanymi ramionami.

Z tyłu, nowy pas tylny zaczerpnięty został z modelu 207 poprzez kształt zderzaka w kolorze czarnym, który poszerza wizualnie sylwetkę i wzmacnia poczucie solidności. Umieszczone po obu stronach zderzaka światła odblaskowe czynią ten widok jeszcze bardziej charakterystycznym; z lewej strony zostało umieszczone światło przeciwmgielne tylne.
 
Reflektory i światła są mocnymi elementami stylistycznymi Marki i model 206+ nie odbiega od tych standardów. Światła tylne, szczególnie starannie zaprojektowane, inspirowane światłami z modelu 207, oświetlają tylną część nadwozia, podkreślając sylwetkę. Ich gładkie szkło pozwala na podkreślenie trójwymiarowej animacji metalizowanej maski oraz innych funkcji kolorystycznych - czerwone światła pozycyjne, przeźroczyste kierunkowskazy, światła cofania umieszczone za metalizowaną siatką z efektem diod. Chromowana rura wydechowa nadaje niektórym wersjom sportowego sznytu.

∎ 206+ Nowe wymiary

Nowe proporcje podkreślają szczególnie dynamiczny i wyważony styl 206-ki+ zachowując dwa podstawowe walory: zwartość i zwrotność.

Długość - 3872 mm (+ 36 mm)
Dł. zwisu przedniego - 807 mm (+ 22 mm)
Dł. zwisu tylnego - 622 mm (+ 14 mm)
Rozstaw osi - 2443 mm
Szerokość między listwami - 1655 mm   
Szerokość między lusterkami - 1903 mm
Wysokość - 1446 mm   
Rozstaw kół przednich - 1445 mm (+ 20 mm)
Rozstaw kół tylnych - 1433 mm (+ 20 mm)

∎ Atmosfera wnętrza 206+: nowoczesny design


Zaprojektowana, aby zapewnić pasażerom przyjemne doznania kabina pasażerska 206-ki+ czerpie inspirację z modelu 207 oraz z nowoczesnego wzornictwa. Zarys deski rozdzielczej w kształcie łagodnej fali powoduje optyczne powiększenie przestrzeni z przodu pojazdu. Nowoczesna i dynamiczna faktura, o strukturze „diamentu” na listwach paneli drzwiowych, nadaje wnętrzu kabiny stylowego wyglądu i wyrafinowania. Zarys nawiewów, czarne lub szare metalizowane wykończenia wokół nich, konsola środkowa ozdobiona tymi samymi dodatkami, charakterystyczny kształt schowka w desce rozdzielczej zawierającego również otwarty schowek oraz zestaw trzech owalnych zegarów z czarnym lub białym tłem, zaczerpnięty ze świata motocykli - wszystko to zostało zainspirowane stylem 207-ki.

Obok rozwiązań rodem z 207-ki - deski rozdzielczej, zestawu wskaźników, listew drzwi - 206-ka+ zachowuje rozmiary, a ebonitowe elementy z modelu 206 nadają jej bardziej nowoczesnego wyglądu. Dolna część deski rozdzielczej, schowek, panele drzwi, konsola środkowa, obudowy siedzeń są wykonane z materiału o łagodniejszej fakturze zwanej „Némo”, natomiast przednie słupki, słupek środkowy oraz wykończenia górne są wykonane z materiałów o strukturze bardziej „technicznej”, nadającej wnętrzu nowocześniejszego wyglądu. Na konsoli centralnej, w niektórych wersjach, znajduje się przenośna popielniczka, którą można w razie potrzeby umieścić na nowej konsoli hamulca ręcznego.

∎ Pakiet wykończenia „Look” to więcej osobowości

Naturalnie dynamiczna i elegancka 206-ka+ proponuje pakiet „look exterieur”, dostępny w standardzie, który pozwala podnieść poziom wykończenia poprzez zastosowanie:
·    nakładek na drzwi w kolorze nadwozia
·    osłon bocznych w kolorze nadwozia
·    obudowy lusterek zewnętrznych w kolorze nadwozia
·    maskownicy tablicy rejestracyjnej w kolorze nadwozia

∎ Zespół napędowy na miarę


Nowa gama silników daje 206-ce+ szczególne miejsce wśród pojazdów segmentu B2, dzięki wyjątkowej oszczędności zarówno przy zakupie jak i podczas eksploatacji, co przekłada się na niskie zużycie paliwa i niską emisję zanieczyszczeń oraz okres przeglądów co 30 000 km lub co dwa lata.

1.1 l benzynowy (nowa oferta)
1124 cm3 - moc 44 kW (60 KM) - moment obrotowy 94 Nm przy 3300 tr/mn
Zużycie w cyklu mieszanym: 5,7 l/100 km
Emisja CO2: 135g/km

1.4 l HDi
1398 cm3 - moc 50 kW (70 KM) - moment obrotowy 160 Nm przy 2000 tr/mn
Zużycie w cyklu mieszanym: 4,2 l/100 km
Emisja CO2: 110 g/km

Te dwa silniki są połączone z mechaniczną skrzynią biegów z pięcioma przełożeniami typu MA, wyposażoną w sprzęgło sterowane linką z ciężarkami, sprzyjające komfortowi jazdy. Przełożenia tej skrzyni biegów zostały dostosowane do charakterystyki każdego z silników, pierwsze przełożenie jest krótsze w silniku benzynowym 1.1 l, a dłuższe w silniku 1.4 HDi, aby lepiej wykorzystać jego moment obrotowy. Przy masie niższej niż 1000 kg i dopracowanej aerodynamice, silniki te zapewniają 206-ce+ oczekiwane osiągi.

∎ Sprawdzony komfort i zachowanie na drodze

206-ka+ przejmuje sprawdzony komfort i zachowanie modelu 206, skuteczne i wypróbowane zawieszenie składa się z:
·    zawieszenia przedniego typu pseudo Mac Pherson z trójkątnym wahaczem ze stabilizatorem poprzecznym przesuniętym o 20 mm.
·    zawieszenia tylnego z wahaczami wleczonymi z podatną na odkształcenia belką
·    układu kierowniczego wspomaganego hydraulicznie
·    hamulców tarczowych przednich 247x13 mm i bębnowych tylnych 8 cali. Są one wyposażone w system ABS Teves MK70 z elektronicznym rozdziałem siły hamowania i wspomaganiem hamowania awaryjnego.
·    felg stalowych 5.5J14 ( poszerzającymi rozstaw kół o 20 mm w stosunku do modelu 206) i opon 175/65R14 lub, w opcji, felg 6J15 z oponami 185/60R/15

Model 206+ posiada również funkcję automatycznego włączania świateł awaryjnych w przypadku nagłego hamowania.

∎ Bezpieczeństwo bierne - spokój i równowaga


Zaprojektowana, aby „unikać wypadków” dzięki swojemu zachowaniu na drodze i układowi hamulcowemu, wersja 206+ jest również wyposażona w elementy konstrukcyjne, mające na celu maksymalne rozproszenie energii podczas zderzenia. Systemy bezpieczeństwa składają się z przednich poduszek powietrznych, trzypunktowych pasów bezpieczeństwa z tyłu i z przodu, napinaczy pirotechnicznych na miejscach przednich, zagłówków oraz co najmniej jednego mocowania Isofix z tyłu. W zależności od wersji oferta ta może być również uzupełniona, w opcji, o poduszki powietrzne boczne.

Stacyjka...

Wszystkie wersje są wyposażone w stacyjkę z transponderem oraz brzęczyk, który ostrzega o pozostawieniu kluczyka w stacyjce. Drzwi i bagażnik blokują się automatycznie po osiągnięciu przez pojazd prędkości 10km/h i odblokowują się automatycznie podczas otwierania drzwi od wewnątrz.

Jako wyposażenie opcjonalne 206-ka+ może zaoferować klimatyzację sterowaną ręcznie oraz radioodtwarzacz CD ze sterowaniem przy kierownicy i sześć głośników - oraz zupełną nowość - przenośną popielniczkę. Przypominamy, że 206-ka+ posiada ogromy schowek w desce rozdzielczej, który może pomieścić nawet pudełko na buty. Dodatkowo, dysponuje składanym tylnym siedzeniem jednoczęściowym lub dzielonym, niezwykle funkcjonalnym, pozwalającym powiększyć powierzchnię bagażnika z 245 dm3 aż do 1130 dm3 VDA.

∎ Kolorystyka nadwozia


Siedem kolorów, w tym dwa nowe, składają się na paletę barw lakierów nadwozia dostępnych dla 206-ki+. Delikatne i dyskretne lub odważne i wesołe, wyrażają różne osobowości.

Lakiery matowe:
Biały Banquise
Czerwony Aden
Szary Hurricane (nowy)

Lakiery metalizowane:
Szary Aluminium
Szary Thorium
Czarny Perla Nera
Niebieski Ipanema (nowy)

∎ Wykończenia wnętrza

Harmonizują doskonale z niepowtarzalnym, ciemnym wnętrzem podkreślającym dynamiczny charakter modelu 206+. Wersje „PRESENCE” posiadają sportowe siedzenia wykonane z tkaniny Chekmate, z przewagą koloru czarnego i wstawkami z gładkiego materiału. Zestawienie to nadaje wnętrzu bogactwa i jakości. Zewnętrzna część oparć wszystkich siedzeń 206-ki+ jest pokryta ochronnym materiałem, bardzo praktycznym w użyciu, którego nowoczesny wygląd harmonizuje z nową fakturą wykończenia Diamond.

∎ Prosta gama

Gama składa się z jednej wersji PRESENCE, dostępnej dla nadwozia pięciodrzwiowego.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Hyundai iMax N Drift - rodzinny van do driftu


źródło: Peugeot

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
2

Komentarze do:

Peugeot 206 Plus, czyli kontynuacja międzynarodowego sukcesu

Peugeot 206 Plus, czyli kontynuacja międzynarodowego sukcesu
regoat 2009-05-18 16:26
raczej nota prasowa
Peugeot 206 Plus, czyli kontynuacja międzynarodowego sukcesu
kruk 2014-08-07 21:48
dziś jeżdziłem 1.4hdi 2010 134tkm luksu nie ma osiągi fajne klima wystarczająca hamulce spoko co tu pisać tanie auto tanie części zamienne ogólnie na tak jak za tak małe pieniądze auto do miasta super nawet na autostradzie fajnie leci no coś za coś albo tanio jeżdzić albo wygodnie inaczej jak kogo stać fakt oszczędny model fotel wygodny ogólnie na tak mimo że starym MBc220d jężdże ale to inna już klasa komfortu jest i inne koszty utrzymania ale fajna ta 206plus jest sztywna i kopa ma nie to lima MB