Portal V10  »  Aktualności  »  Nowe Subaru Legacy debiutuje w Chicago. Bezpieczny design i więcej technologii
Subaru Legacy

Nowe Subaru Legacy debiutuje w Chicago. Bezpieczny design i więcej technologii

2019-02-08 - J. Kruczek     Tagi: Subaru Legacy, Subaru
Subaru Legacy w najnowszej odsłonie pojawiło się na salonie samochodowym w Chicago. Japońska marka zapewnia, że zbudowała swojego sedana od zera, choć jego wygląd nie odróżnia go zbytnio od poprzednika. Trzeba przyznać, że styliści marki niezbyt się napracowali.
 
I tak nadwozie może się pochwalić szerszymi nadkolami czy wyżej poprowadzoną linią bagażnika, co ma dodawać sylwetce dynamiki. Choć przestylizowano praktycznie wszystko to auto zdaje się bardziej przypominać efekt liftingu niż nową generację, którą w efekcie jest. Właściciel będzie się między innymi cieszył z większej przestrzeni bagażowej o pojemności 427 litrów.
Subaru LegacySubaru Legacy
Subaru Legacy Touring ma być dostępny z odświeżonym 2,4-litrowym silnikiem, a wersja Sport będzie oferować 2,5-litrową jednostkę. Producent zapowiada nowe materiały wykończenia wnętrza oraz zdecydowanie nowocześniejsze wyposażenie.
Subaru LegacySubaru Legacy
W wersjach Premium, Sport i Limited znajdziemy w kokpicie 11,6-calowy ekran Full HD. Z jego pomocą obsłużymy wszystkie funkcje systemu pokładowego kompatybilnego z Android Auto i Apple CarPlay. System między innymi pozwoli na łączność bezprzewodową ze smartfonem czy ustawienie hot-spotu WiFi. Klienci mogą liczyć na takie elementy wyposażenia, jak regulowane elektrycznie i podgrzewane fotele czy 12-głośnikowy system audio marki Harman Kardon.
Subaru Legacy powstał na nowej platformie mającej zapewniać aż 70 % większą sztywność. Udało się też obniżyć środek ciężkości, co się przełoży bezpośrednio na poprawę prowadzenia. Za pasywną poprawą bezpieczeństwa idą wszystkie najnowsze systemy wspomagające kierowcę. Subaru Legacy  ma być najbardziej zaawansowanym modelem marki pod tym względem.
Subaru LegacySubaru Legacy
Wracając do silników, to nowy motor 2,4 l może się pochwalić mocą 260 KM i momentem obrotowym 375 Nm. Jednostka sparowana z przekładnią Lineatronic CVT pozwoli na osiągnięcie setki w czasie 6,1 s. Silnik 2,5 l cechuje się mocą 182 KM i momentem obrotowym 238 Nm. Tutaj przyspieszenie wyniesie 8,4 s. Nowe Subaru Legacy trafi na rynek jesienią. Ceny zostaną ujawnione bliżej debiutu.
Subaru LegacySubaru Legacy

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
NFS: Heat - pierwszy zwiastun


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Nowe Subaru Legacy debiutuje w Chicago. Bezpieczny design i więcej technologii