Portal V10  »  Aktualności  »  Nowe Audi RS4 w szczegółach - zobacz pierwsze, oficjalne zdjęcia
Audi RS4 Avant

Nowe Audi RS4 w szczegółach - zobacz pierwsze, oficjalne zdjęcia

2012-02-15 - A. Ruciński     Tagi: Audi, Audi RS4
Audi opublikowało pierwsze, oficjalne zdjęcia modelu RS4 Avant. Dla fanów limuzyn mamy smutną informację - RS4 sedan najprawdopodobniej nie trafi do oferty.

Kiedy jednak patrzymy na zdjęcia kombi, wcale nam to nie przeszkadza. Nowe RS4 prezentuje się znakomicie, a co najważniejsze, pod jego maską zamontowano 4,2-litrowe V8 o mocy 444 KM i 430 Nm momentu obrotowego. Rodzina będzie zachwycona przeciążeniami podczas przyspieszania! Moc przekazywana jest na wszystkie cztery koła za pomocą siedmiobiegowej przekładni S-Tronic z dwoma sprzęgłami. Osiągi robią wrażenie. Pierwsza setka pojawi się na liczniku już po 4,7 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 250 km/h. Po zdjęciu ogranicznika RS4 będzie w stanie rozpędzić się nawet do 280 km/h. Jeśli chodzi o podwozie, zostało ono ulepszone w stosunku do poprzednika. Zawieszenie obniżono o 20 mm, zwiększyła się też średnica tarcz hamulcowych, które opcjonalnie mogą być ceramiczne.

Zobacz także: Audi RS4 Avant - galeria »
Seryjnie producent proponuje 19-calowe felgi. Za dopłatą otrzymamy jeszcze większe, 20-calowe obręcze.
Wewnątrz jest bardzo dobrze. Sportowe, skórzane fotele, spłaszczona u dołu kierownica, włókno węglowe, aluminium oraz... składana kanapa pozwalająca zwiększyć przestrzeń ładunkową do 1430 litrów.

Nowe RS4 oficjalnie zadebiutuje na marcowych targach w Genewie. Sprzedaż modelu rozpocznie się jesienią. Odmiana podstawowa ma kosztować około 76 000 euro.Wygląda na to, że Audi po raz kolejny stworzyło wspaniałe auto, idealnie łączące cechy rodzinnego kombi i sportowego bolidu. Czyż nie przyjemnie jest pokonać Porsche lub Ferrari wioząc dzieci i psa? Szkoda, że przekonają się o tym tylko nieliczni...

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
MXGP 2019 w pierwszym zwiastunie


źródło: carscoop

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Nowe Audi RS4 w szczegółach - zobacz pierwsze, oficjalne zdjęcia