Portal V10  »  Aktualności  »  Noble prezentuje projekt nowego samochodu sportowego
Noble M10

Noble prezentuje projekt nowego samochodu sportowego

2009-10-16 - K. Spychalski     Tagi: Supersamochody, Coupe, Noble
Lee Noble ujawnił swoje plany dotyczące nowego dwuosobowego auta sportowego o zamkniętym nadwoziu, z centralnie umieszczonym silnikiem o mocy do 650 KM, które będzie kosztować poniżej 100 tys. GBP, a zadebiutuje na rynku już w przyszłym roku.

Noble opuścił swoją firmę w 2006 roku by zacząć prace nad swoim nowym projektem, którego pierwszy egzemplarz jest obecnie składany w Port Elizabeth, w Południowej Afryce, przez tych samych ludzi, którzy zajmują się także budową Noble M12. Nowa nazwa uruchomionej przez niego marki i przygotowanego modelu nie są jeszcze znane, ale Lee Noble potwierdził, że nowy samochód będzie korzystał z silnika benzynowego, jego zawieszenie będzie oparte na podwójnych wahaczach ze stalowymi tarczami hamulcowymi (bez ABS-u), a całość zostanie oparta na przestrzennej ramie podwoziowej. Szczegóły dotyczące silnika nie zostały ujawnione, ale Noble powiedział będzie on miał osiem cylindrów i dysponował mocą od 400 do 650 KM "w zależności od tego ile pieniędzy klient będzie chciał wydać". Ręczna skrzynia biegów firmy Graziano o sześciu przełożeniach będzie taka sama jak ta montowana w Noble M600.
Auto ma ważyć ok. 1200 kg, co oznacza, że będzie w stanie osiągnąć pierwszą "setkę" w czasie poniżej 3,5 sekundy, a wartość 160 km/h powinna się pojawić na liczniku przed upływem 7 sekund.

"Cena zacznie się od 70 tys. GBP, ale nawet topowa wersja wciąż będzie kosztować poniżej 100 tys. GBP" - powiedział Noble. "Zawsze mówiłem, że chcę zbudować samochód mający osiągi Ferrari Enzo, ale kosztujący poniżej 100 tys. GBP i o ile nie popełnimy żadnego błędu w najbliższej przyszłości, będziemy w stanie tego dokonać." Ponadto Noble zapewnił, że nowy model nie będzie w niczym nawiązywać do modeli Noble M14 i M15."Jedną z rzeczy nad którą straciliśmy kontrolę w ostatnim czasie, to liczba samochodów jaką próbowaliśmy wyprodukować. Była zbyt duża, w rezultacie czego zacząłem tracić kontakt z klientami" - przyznał Noble.

"Nauczony doświadczeniem chcę mieć pewność, że coś takiego nie wydarzy się ponownie. Kiedy będziesz prowadzić pierwszy samochód wszystko będzie w porządku i nic się nie zmieni - będzie perfekcyjny. Nic złego się nie wydarzy i moja w tym głowa by dopilnować, aby nasze zapewnienia miały odzwierciedlenie w rzeczywistości. A stanie się tak dlatego, że tym razem będę miał pełną kontrolę nad wszystkim."Lee Noble planuje produkcję na poziomie maksimum 100 egzemplarzy rocznie, a sam debiut auta zaplanowano na przyszły rok.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
F1 2018 - gameplay z Monako


źródło: Autocar; informacja: Mototarget

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Noble prezentuje projekt nowego samochodu sportowego

Noble prezentuje projekt nowego samochodu sportowego
Invincible 2009-10-17 13:12
Brzydal straszny :-P Wygląd byłby dobry... 20 lat temu.