Portal V10  »  Aktualności  »  Mitsuoka Rock Star - Mazda MX-5 przebrana za Corvette
Mitsuoka Rock Star

Mitsuoka Rock Star - Mazda MX-5 przebrana za Corvette

2018-10-11 - J. Kruczek     Tagi: Mazda, Mazda mx-5, Mitsuoka, Mitsuoka Rock Star
Mazda MX-5 jest obecnie najpopularniejszym roadsterem na rynku. Każda generacja tego modelu zyskiwała wielkie grono fanów stając się wręcz pojazdem kultowym. Jednak nie każdemu musi odpowiadać nowoczesny design najnowszej MX-5.

Rozwiązaniem może być sięgnięcie po Fiata 124 Spider bazującego na japońskim roadsterze. Jednak teraz pojawiła się nowa opcja. Mitsuoka Rock Star to nowy MX-5 w iście efektownym przebraniu. Japoński producent miejskich aut w stylu klasycznych pojazdów pochwalił się nowym projektem.
Mitsuoka Rock StarMitsuoka Rock Star
Mitsuoka Rock Star jest w zasadzie Mazdą MX-5, ale wyposażoną w nadwozie inspirowane drugą generacją Corvette. Projektanci firmy przeprojektowali cały przód i tył upodabniając je do klasycznej Corvette. Zasadniczo tylko drzwi i lusterka pochodzą z Mazdy.

Nie zmodyfikowano wnętrza, choć przygotowano całą masę dodatków i wykończeń, jak unikatowe obszycie foteli. Za wizualnymi podobieństwami do Corvette nie poszły zmiany w napędzie. Pod maską pracuje japoński silnik 1,5 SKYACTIV-G. Jednostka o mocy 130 KM może być sparowana z 6-biegową skrzynią manualną bądź automatyczną. Mitsuoka Rock Star kosztuje w przeliczeniu 36 200 euro za podstawową wersję.
Mitsuoka Rock StarMitsuoka Rock Star
Mitsuoka Rock StarMitsuoka Rock StarMitsuoka Rock StarMitsuoka Rock StarMitsuoka Rock StarMitsuoka Rock StarMitsuoka Rock StarMitsuoka Rock Star

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
GRID - pokaz rozgrywki


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Mitsuoka Rock Star - Mazda MX-5 przebrana za Corvette