Portal V10  »  Aktualności  »  Mercedes-AMG potwierdza układ PHEV w nowych modelach
Mercedes-AMG

Mercedes-AMG potwierdza układ PHEV w nowych modelach

2019-03-14 - J. Kruczek     Tagi: AMG, Mercedes
Mercedes-AMG potwierdziło, że przyszłe modele będą oferowane z układami plug-in hybrid. Sportowa dywizja niemieckiej marki chce w ten sposób nie tylko sprostać coraz bardziej rygorystycznym wymogom emisji, ale przede wszystkim skonstruować jeszcze bardziej szalone pojazdy.

Już teraz modele z dopiskiem AMG są dostępne z układami mild-hybrid, ale to tylko zalążek nowego planu. Mercedes-AMG chce bowiem wykorzystać układ PHEV z silnikiem elektrycznym o mocy 121 KM i momentem 440 Nm. Ten motor jest znany między innymi z najnowszych klas C, E i S.
Mercedes-AMGMercedes-AMG
Oczywiście jednostka elektryczna zostanie odpowiednio zmodyfikowana. Jej zastosowanie ma się przełożyć na lepsze osiągi całego napędu, a nie na uzyskanie dobrego zasięgu na samym prądzie. Ten zejdzie na dalszy plan, a silnik elektryczny ma zapewnić solidne doładowanie dla klasycznego motoru.
Mercedes-AMGMercedes-AMG
Na razie nie zdradzono, który model AMG będzie jako pierwszy korzystał z układu PHEV. Możemy sobie jednak wyobrazić, że dostaniemy naprawdę mocną zabawkę. Już teraz auta AMG powalają mocą, a dodajmy do każdego dodatkowe 121 KM. Czekamy z niecierpliwością na pierwsze konkrety.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Gran Turismo Sport - Porsche Taycan Turbo S w zwiastunie


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Mercedes-AMG potwierdza układ PHEV w nowych modelach