Portal V10  »  Aktualności  »  McLaren Senna - szybszy niż P1 GTR
McLaren Senna

McLaren Senna - szybszy niż P1 GTR

2018-02-08 - F. Michalak     Tagi: McLaren, McLaren Senna
McLaren całkiem niedawno zaprezentował swoje najnowsze limitowane dzieło o nazwie Senna. Co prawda samochód nie jest tak unikalną i owianą sławą hybrydą jaką był P1, ale pierwsze doniesienia mówią, że aktualnie jest i jeszcze długo będzie to najszybszy McLaren w ofercie. Ma być na torze szybszy nawet niż dedykowany wyścigom P1 GTR. 
McLaren SennaMcLaren Senna
Nie bez znaczenia samochód nosi nazwę jednego z najsławniejszych i najlepszych kierowców wyścigowych, a to zobowiązuje. Mclaren dołożył wszelkich starań. Dzięki owocnej pracy mamy do dyspozycji 800KM oraz 800Nm z silnika o pojemności 4-litrów. Największe wrażenie robi aerodynamika auta, które według wielu psuje nieco wygląd. 
McLaren SennaMcLaren Senna
Rozbudowana karoseria i ogromne skrzydło z tyłu odpowiadają za nawet 800 kg docisku przy 250km/h. Co więcej samochód waży jedynie 1198 kg. Pozwala to na przyspieszenie do 200 km/h w czasie 6.8s i przejechanie 1.4 mili w 9.9s. Auto nie było jeszcze testowane na torze Nurburgring, ale z niecierpliwością czekamy na wynik, podobnie jak i Porsche...

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
DiRT Rally 2.0 - omówienie notatek pilota


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

McLaren Senna - szybszy niż P1 GTR