Portal V10  »  Aktualności  »  Maserati Levante wielkim rozczarowaniem według Sergio Marchionne
Maserati Levante Trofeo

Maserati Levante wielkim rozczarowaniem według Sergio Marchionne

2018-04-29 - J. Kruczek     Tagi: Maserati Levante, Maserati, Maserati Levante Trofeo
Sergio Marchionne przyznał, że koncern FCA dał ciała wypuszczając na rynek Maserati Levante. Przy premierze auta coś poszło zdecydowanie źle, a model stał się największym rozczarowaniem ostatnich lat.

Maserati Levante w zeszłym roku znalazło zaledwie 5 485 nabywców. W efekcie FCA musiało zmniejszyć produkcję o aż 59 procent. To wielkie rozczarowanie, które było sporym ciosem dla koncernu. Marchionne przyznał, że miał wielkie nadzieje co do tego samochodu, ale koncernowi nie udało się trafić nim w gusta klientów.
Maserati Levante TrofeoMaserati Levante Trofeo
Szef FCA wyraził nadzieję, że sytuację uda się naprawić. Rozwiązaniem ma być Maserati Levante Trofeo, które zadebiutowało podczas nowojorskiego salonu samochodowego. SUV wraz z nową wersją stanie się ostrzejszy i bardziej sportowy. Auto nabierze charakteru i będzie bliższe sportowej historii marki niż podstawowy nieco nudny model.
Maserati Levante TrofeoMaserati Levante Trofeo
Maserati Levante Trofeo korzysta z 3,8-litrowego, doładowanego silnika V8 o mocy 581 KM i momencie obrotowym 730 Nm. Taki motor pozwoli przyspieszyć do setki w 3,9 s i osiągnąć prędkość 300 km/h. Na pokładzie zagoszczą nowe systemy elektroniczne oraz tryb jazdy "Corsa". Nie możemy się oprzeć wrażeniu, że to tak powinien wyglądać Levante na premierę. Najwyraźniej Marchionne jest tego samego zdania.
Maserati Levante TrofeoMaserati Levante TrofeoMaserati Levante Trofeo

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Xenon Racer - zwiastun z Dubajem i Szanghajem


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Maserati Levante wielkim rozczarowaniem według Sergio Marchionne