Portal V10  »  Aktualności  »  Lotus planuje dwa crossovery jako konkurencję dla BMW X4 i X6
Lotus

Lotus planuje dwa crossovery jako konkurencję dla BMW X4 i X6

2018-08-09 - J. Kruczek     Tagi: Lotus, Crossover
Nie jest tajemnicą, że Lotus pracuje nad swoim pierwszym crossoverem. Najnowsze doniesienia wskazują jednak, że sportowa marka ma w planie nie jeden, ale dwa takie modele.

Car Magazine donosi, że Lotus pracuje nad dwoma crossoverami. Marka chce rzucić na rynek bezpośredniego konkurenta dla BMW X4 oraz Porsche Macan, a także większego rywala dla BMW X6 oraz Porsche Cayenne. Nie wiadomo, który z modeli miałby zadebiutować pierwszy. Wiadomo za to, że pierwszy crossover Lotusa pojawi się w 2020 roku.
LotusLotus
Lotus stał się własnością koncernu Geely. I to ten postanowił wpompować pieniądze w nowe projekty brytyjskiej marki. Plan Geely zakłada zrobienie z Lotusa liczącej się marki sportowej posiadającej spore udziały w rynku. A w tym mają pomóc popularne crossovery. Prawdopodobnie będą one dzieliły sporo rozwiązań technologicznych z autami marki Volvo.
LotusLotus
Mimo rozwiązań Volvo auta Lotusa będą się znacząco różnić. Napędy zostaną mocno podrasowane, a charakterystyka ma być iście sportowa. Wcześniejsze informacje mówią też, że konstrukcje Lotusa mają być najniższe, najszersze i najlżejsze w klasie. Nie pozostaje nam nic, jak czekać na premierę.
Lotus

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Xenon Racer - zwiastun z Dubajem i Szanghajem


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Lotus planuje dwa crossovery jako konkurencję dla BMW X4 i X6