Portal V10  »  Aktualności  »  Lotus buduje elektryczne hiperauto?
Lotus

Lotus buduje elektryczne hiperauto?

2018-12-07 - J. Kruczek     Tagi: Lotus, Supersamochody
Lotus jest znany z lekkich samochodów sportowych, które są bardziej przystępne niż najdroższe maszyny na rynku. Okazuje się jednak, że marka ma w planie powrót do walki na szczycie.

Autocar donosi, że Lotus pracuje nad tajemniczym projektem Omega. Ma to być hipersamochód z czołówki wykorzystujący napęd elektryczny. Według doniesień magazynu koncept zwiastujący nowego potwora zobaczymy w przyszłym roku. Premiera rynkowa miałaby mieć miejsce na początku kolejnej dekady.
LotusLotus
Budowa elektrycznego hiperauta ma być częścią planu koncernu Geely, który jest właścicielem marki Lotus. Ten zakłada, że brytyjska marka stanie się czołowym producentem aut wyczynowych koncernu. Nowe hiperauto ma być pokazem siły i zwiastunem zaawansowanych technologicznie modeli sportowych.
LotusLotus
Projekt Omega ma oferować przeszło 1000 KM oraz zestaw baterii zapewniających spory zasięg przy zachowaniu fantastycznych osiągów. Jeżeli projekt Omega okaże się prawdą to auto stanie się najbardziej ekstremalnym Lotusem w historii marki. Mamy nadzieję, że plotki okażą się prawdą. Na zdjęciach możecie zobaczyć koncept Espirit z 2010 roku.
LotusLotus

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
GRID - pokaz rozgrywki


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Lotus buduje elektryczne hiperauto?