Portal V10  »  Aktualności  »  Lexus rozważa nowe silniki dla modelu LS
Lexus LS

Lexus rozważa nowe silniki dla modelu LS

2018-04-14 - J. Kruczek     Tagi: Lexus, Lexus LS
Lexus przygląda się możliwości poszerzenia oferty silnikowej najnowszego modelu LS. Limuzyna robi wrażenie pod wieloma względami, ale przegrywa z niemiecką konkurencja pod względem oferty silnikowej. Japoński producent oferuje mniej opcji do wyboru.
 
Toshio Asahi potwierdził podczas australijskiego debiutu modelu LS, że marka rozważa kolejne opcje silnikowe. Na razie nic nie jest przesądzone, ale w grę wchodzą między innymi nowe układy hybrydowe. Tym będą towarzyszyć kolejne silniki benzynowe. Póki co jednak inżynierowie firmy pracują nad najbardziej wydajnymi rozwiązaniami.
Lexus LSLexus LS
Co ciekawe jednym z nowych napędów ma być układ elektryczny wykorzystujący wodorowe ogniwa paliwowe. Asahi przyznał, że taka wersja pojawi się znacznie szybciej niż można się spodziewać. Tym samym dostaniemy pierwszą seryjnie produkowaną limuzynę z napędem wodorowym. Taki model może znaleźć swoją niszę na rynku.
Lexus LSLexus LS
Obecnie Lexus LS korzysta z doładowanego 3,5-litrowego silnika V6 o mocy 415 KM. W ofercie znajduje się także to samo V6 sparowane z silnikiem elektrycznym o łącznej mocy 354 KM. Japońska limuzyna potrzebuje nowych opcji silnikowych. Mamy nadzieję, że szczegóły poznamy już niedługo.
Lexus LSLexus LS

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Toyota GR Supra GT Cup - zapowiedź zawodów e-sportowych


źródło: carscoops

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Lexus rozważa nowe silniki dla modelu LS