Portal V10  »  Aktualności  »  Kolekcja aut bezpieczeństwa na bazie Corvette z Indy 500 idzie pod młotek
Chevrolet Corvette

Kolekcja aut bezpieczeństwa na bazie Corvette z Indy 500 idzie pod młotek

2018-04-27 - J. Kruczek     Tagi: Chevrolet Corvette, Chevrolet, Aukcja, Amerykańskie
Chevrolet Corvette jest prawdziwą ikoną amerykańskiej motoryzacji. Producent często to wykorzystywał promując swoje auto podczas najróżniejszych wydarzeń sportowych. Wystarczy wspomnieć, że podczas 14 wyścigów Indianapolis 500 Corvette pełniła rolę auta bezpieczeństwa.

W tym roku ponownie Corvette wyjedzie na tor podczas Indy 500, a fani modelu oraz wyścigu będą mieć możliwość zakupu niesamowitej kolekcji. Dom aukcyjny Mecum wystawił na sprzedaż kolekcję samochodów bezpieczeństwa na bazie Corvette.
Chevrolet CorvetteChevrolet Corvette
Kolekcja należy do Keitha Busse, który spędził 30 lat na zbieraniu tych egzemplarzy. Nie wszystkie były faktycznie wykorzystane w wyścigu. Niektórych autentycznych egzemplarzy nie da się zdobyć. dlatego część to oryginalne wersje specjalne na bazie safetycarów, a niektóre to repliki.
Chevrolet CorvetteChevrolet Corvette
Kolekcja liczy sobie 16 egzemplarzy aut, które pojawiały się na torze w czasie Indy 500. Mamy więc przegląd całej historii od pierwszego auta bezpieczeństwa z 1978 roku po zeszłoroczny egzemplarz. Aukcja kolekcji zostanie przeprowadzona w dniach 15-20 maja. Co ciekawe modele będą sprzedawane oddzielnie. Każdy zwycięzca otrzyma parę biletów na tegoroczny wyścig Indy 500. Dodajmy, że po podliczeniu cen wywoławczych kolekcja jest warta 1 377 500 dolarów. Jacyś chętni?
Chevrolet CorvetteChevrolet CorvetteChevrolet CorvetteChevrolet CorvetteChevrolet CorvetteChevrolet CorvetteChevrolet CorvetteChevrolet CorvetteChevrolet CorvetteChevrolet CorvetteChevrolet CorvetteChevrolet CorvetteChevrolet Corvette

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Hyundai Nexo w osobliwym eksperymencie


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Kolekcja aut bezpieczeństwa na bazie Corvette z Indy 500 idzie pod młotek