Portal V10  »  Aktualności  »  Koenigsegg Agera RS - najszybszy samochód na świecie
Koenigsegg Agera RS World Record

Koenigsegg Agera RS - najszybszy samochód na świecie

2017-11-11 - F. Michalak     Tagi: Koenigsegg, Koenigsegg Agera RS
Christian von Koenigsegg założył swoją firmę w 1994 i nie spodziewał się pewnie, że po 23 latach pracy wyprodukuje najszybszy seryjnie produkowany samochód na świecie. Agera RS dokonała niemożliwego na drodze publicznej w Nevadzie - pobiła 5 rekordów prędkości. 

Samochód posiada silnik 5.0 V8 generujący moc 1360KM, co przy wadze 1395 kg daje właśnie takie rezultaty - a te są oszałamiające. Auto pobiło rekord prędkości należący do Bugatti Veyrona. W średniej z dwóch przejazdów samochód osiągnął 446 km/h. Co więcej w przejeździe powrotnym auto pojechało 457 km/h. Kolejnym rekordem jest rozpędzenie się do 400 km/h w zaledwie 24s, a następnie wyhamowanie z tej prędkości w niewiele ponad 9s na dystansie 499 metrów - kolejny rekord. 
Koenigsegg Agera RS World RecordKoenigsegg Agera RS World Record
Co więcej samochód na ćwierć mili osiąga czas 9,96s, co również jest nie do przebicia wśród aut seryjnie produkowanych. Rekordem, który najbardziej boli markę Bugatti jest łączny czas uzyskany w próbie 0-400-0. Bugatti zachwalało model Chiron, że ten uzyskał czas 42s. Agera RS początkowo zrobiła to w 37s, aby następnie na drodze w Nevadzie poprawić wynik do 33s - to naprawdę imponujące jak Koenigsegg rozwinął się na przestrzeni lat. Brawo Panie Krystianie!
Koenigsegg Agera RS World RecordKoenigsegg Agera RS World Record
Koenigsegg Agera RS World Record

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Samochód WRC vs rower MTB


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Koenigsegg Agera RS - najszybszy samochód na świecie