Portal V10  »  Aktualności  »  Jaguar J-Pace hybrydowym konkurentem dla BMW X6 i Porsche Cayenne Coupe?
Jaguar F-Pace

Jaguar J-Pace hybrydowym konkurentem dla BMW X6 i Porsche Cayenne Coupe?

2019-03-26 - J. Kruczek     Tagi: Jaguar, SUV, Jaguar J-Pace
Jaguar J-Pace pojawiał się w plotkach od dawna. Nowy flagowy SUV miałby rzucić wyzwanie niemieckim liderom rynku aut premium. Dziś magazyn Autocar ujawnił nowe informacje powołując się na swoje źródła.

Według publikacji Jaguar J-Pace będzie SUVem w nadwoziu coupe. Auto miałoby rywalizować z BMW X6, Mercedesem GLE Coupe czy Audi Q8 i zaprezentowanym ostatnio Porsche Cayenne Coupe. Na razie nie potwierdzono oficjalnie budowy tego modelu, ani nazwy Jaguar J-Pace.
Jaguar F-PaceJaguar F-Pace
Mimo to według Autocar prace nad autem są już na zaawansowanym etapie, a jego premiera będzie mieć miejsce w 2021 roku. Pojazd ma powstać na bazie platformy MLA. Ta pozwoli na wykorzystanie napędu hybrydowego. Jednostka V6 miałaby napędzać przednie koła, zaś silniki elektryczne zajęłyby się tylnymi. Dzięki wyeliminowaniu układu przeniesienia napędu na tył znalazłoby się miejsce na akumulatory. Zasięg elektryczny hybrydy miałby wynieść około 80 km.
Jaguar F-PaceJaguar F-Pace
W planach jest też podobno wersja bazowa z czterocylindrowym silnikiem. Jeżeli zapotrzebowanie na model będzie wystarczająco duże to Jaguar wprowadzi także w pełni elektryczną wersję. Na razie jednak trzeba traktować te informacje w charakterze plotek. Możliwe jednak, że już niedługo Jaguar oficjalnie zapowie model J-Pace.
Jaguar F-PaceJaguar F-PaceJaguar F-PaceJaguar F-Pace

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Gran Turismo Sport - wyścig w deszczu


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Jaguar J-Pace hybrydowym konkurentem dla BMW X6 i Porsche Cayenne Coupe?