Portal V10  »  Aktualności  »  Infiniti rezygnuje z rynku europejskiego. Marka zniknie w 2020 roku
Infiniti

Infiniti rezygnuje z rynku europejskiego. Marka zniknie w 2020 roku

2019-03-13 - J. Kruczek     Tagi: Infiniti, Infiniti Q30, Infiniti QX30
Infiniti nie radzi sobie najlepiej na globalnych rynkach, dlatego rozpoczyna proces restrukturyzacji. Ten obejmie między innymi wycofanie marki z Europy Zachodniej, co ma być najważniejszym elementem pozyskania oszczędności.

Luksusowa marka w najbliższych latach skupi się na rynku chińskim i amerykańskim. To właśnie w Chinach i USA marka notuje najlepszą sprzedaż. Wkrótce producent zakończy produkcję najmniejszych modeli, czyli Q30 i QX30. Ostateczne wycofanie się z Europy nastąpi początkiem 2020 roku.
InfinitiInfiniti
Infiniti pozostanie obecne w Rosji, gdzie przede wszystkim nie musi spełniać rygorystycznych regulacji narzucanych przez Unię Europejską. Pozostaje pytanie co z marką w Polsce. Na naszym rynku jest reprezentowana przez niezależnego importera. Jednak w obliczu braku modeli przygotowanych na rynek europejski prawdopodobnie także lokalny importer zakończy oferowanie Infiniti.
InfinitiInfiniti
Wkróce powinniśmy poznać szczegóły planu wycofania się z Europy oraz pomysł na kolejne posunięcia. Z jednej strony szkoda, że Infiniti znika, z drugiej marka nie potrafiła znaleźć sposobu na przekonanie do siebie europejskich klientów, więc takie następstwo nie powinno być wielkim zaskoczeniem.
InfinitiInfinitiInfinitiInfiniti

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
MXGP 2019 w pierwszym zwiastunie


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Infiniti rezygnuje z rynku europejskiego. Marka zniknie w 2020 roku