Portal V10  »  Aktualności  »  Ile koni mechanicznych ma największy na świecie silnik Diesla?
Największy na świecie silnik Diesla

Ile koni mechanicznych ma największy na świecie silnik Diesla?

2011-07-23 - A. Miklewska     Tagi: Odjechane, Diesel, Silniki
Silniki wysokoprężne w samochodach osobowych mogą się schować, gdy do głosu dochodzi największy na świecie silnik Diesla, który napędza statki transportujące towary. Silnik Wärtsilä-Sulzer RTA96-C ma 95.000 KM i po raz pierwszy został zamontowany na statku Emma Mærsk w 2006 roku. Silnik waży 2.300 ton, ma 13,41 m wysokości oraz 27,43 m długości. Innymi słowy jednostka ta ma wysokość trzypiętrowego budynku i 1/4 długości boiska piłkarskiego.
Wartsila-Sulzer RTA96-C - największy na świecie silnik spalinowy
W masywnej skorupie spoczywa 14 cylindrów, a każdy z nich konsumuje 0,19 l oleju napędowego w każdym cyklu. W przybliżeniu, w ciągu dnia silnik ten zużywa 250 ton paliwa. Dużo? Oczywiście, że tak, ale trzeba przecież czymś nakarmić kilkutonowego potwora.

Do tej pory 25 statków jest napędzanych tym olbrzymem, a kolejne 85 silników jest w drodze, by rozpocząć swój patrol na morzach i oceanach. Statki towarowe z tą jednostką, mogą dostarczyć towar z Chin do Los Angeles w cztery dni szybciej, niż konkurenci z mniejszymi silnikami pod pokładem. W przemyśle tym liczy się każda godzina, więc Wärtsilä-Sulzer RTA96-C będzie miała pracę jeszcze przed długi czas.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Citroen C4 Cactus - przejażdżka oczyma testera


źródło: autoblog

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Ile koni mechanicznych ma największy na świecie silnik Diesla?