Portal V10  »  Aktualności  »  Hennessey Heritage Edition F-150 - pickup mocniejszy od Forda GT
Hennessey Heritage Edition F-150

Hennessey Heritage Edition F-150 - pickup mocniejszy od Forda GT

2018-10-11 - J. Kruczek     Tagi: Ford F-150, Hennessey, Pickup, Hennessey Heritage Edition F-150
Hennessey kontynuuje tradycję modeli z serii Heritage Edition. Tym razem po Fordach GT i Mustangu przyszła pora na imponującego pickupa, czyli pojazd na bazie Forda F-150.
 
Zaskakująco w Hennessey Heritage Edition F-150 znajdziemy dość skromne modyfikacje wizualne. Ograniczają się one do czerwonego lakieru, białych pasów i numerów na boku. Trzeba jednak przyznać, że pickup w takim wydaniu prezentuje się naprawdę dobrze. Auto jest dostępne w dwóch wariantach Sport Kit oraz Off-Road Upgrade.
Hennessey Heritage Edition F-150Hennessey Heritage Edition F-150
W przypadku pierwszego otrzymujemy sztywniejsze zawieszenie i 22-calowe koła z wyczynowymi oponami. Całość dopełnia system hamulcowy marki Brembo. W przypadku terenowego wariantu zawieszenie dostosowano do pokonywania terenu, a w nadkolach znalazły się 20-calowe felgi obute w 35-calowe opony terenowe Toyo.
Hennessey Heritage Edition F-150Hennessey Heritage Edition F-150
Hennessey Heritage Edition F-150 to jednak nie wygląd, ale czysta moc. Pod maską drzemie potężny pięciolitrowy silnik V8 wyposażony w liczne poprawki marki. Między innymi zastosowano turbosprężarkę o pojemności 2,9 l. W efekcie moc wystrzeliła do wartości 757 KM. A to więcej niż Ford GT, który legitymuje się mocą 647 KM. Zastosowano też sportowy wydech mający tworzyć prawdziwą symfonię dźwięków. Na razie nie znamy ceny, ani daty premiery, ale zdecydowanie jest na co czekać.
Hennessey Heritage Edition F-150Hennessey Heritage Edition F-150Hennessey Heritage Edition F-150Hennessey Heritage Edition F-150

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
GRID - pokaz rozgrywki


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Hennessey Heritage Edition F-150 - pickup mocniejszy od Forda GT