Portal V10  »  Aktualności  »  Genewa 2011: Subaru Trezia, czyli Toyota Verso-S z innymi znaczkami
Genewa 2011: Subaru Trezia, czyli Toyota Verso-S z innymi znaczkami

Genewa 2011: Subaru Trezia, czyli Toyota Verso-S z innymi znaczkami

2011-03-06 - M. Zabolski     Tagi: Subaru, Premiery, Minivan, MPV, Geneva Motor Show, Subaru Trezia
Subaru przedstawiło w Genewie swoją propozycję niewielkiego minivana, choć model Trezia nie jest niczym rewolucyjnym. Samochód jest najzwyczajniej w świecie przebrandowaną Toyotą Verso-S. Zmieniono jedynie kilka szczegółów. W skład zmian weszła oczywiście inna osłona chłodnicy z logo Subaru, zmodyfikowany zderzak oraz zaokrąglone reflektory. Reszta jest identyczna jak w przypadku brata z Toyoty, który posiada kontrolę nad marką spod znaku plejad. Subaru Trezia oferuje przestrzeń bagażową o pojemności 429 litrów, która może być jeszcze zwiększona poprzez złożenie siedzeń z tyłu. Według producenta, auto może pomieścić pięciu pasażerów i trzy duże walizki. Klienci nie mają jak zwykle zapewnionego silnika typu boxer. Można wybrać między benzynową jednostką 1.3 lub turbodieslem o pojemności 1.4 litra. Obie pochodzą od Toyoty i generują odpowiednio 99 i 90 koni mechanicznych. Motor wolnossący współpracuje z sześciobiegowej skrzyni, która pozwala na spalanie 5,5 litra benzyny na 100 kilometrów. Wysokoprężna jednostka oferuje jeszcze niższe spalanie, bo na poziomie 4,3 litra na setkę. Oprócz skrzyni manualnej jest tutaj także możliwość wyposażenia w półautomatyczną skrzynię z łopatkami na kierownicy.
Subaru oświadczyło, że samochód nie ma za zadanie wyprzeć modelu Justy (opartego na Suzuki Swifcie). Oba auta według oficjalnego stanowiska są adresowane do różnego typu odbiorców.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Gran Turismo Sport - wyścig w deszczu


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Genewa 2011: Subaru Trezia, czyli Toyota Verso-S z innymi znaczkami

Genewa 2011: Subaru Trezia, czyli Toyota Verso-S z innymi znaczkami
Toolbox 2011-03-07 06:44
u japońców nadal nędza, zamiast przedstawiać swoje własne modele robią sobie przeklejanki znaczków, coś jak Fiat z Lancią. Szkoda Subaru i tyle, będzie kojarzona z kulejącą Toyotą