Portal V10  »  Aktualności  »  Ford Expedition - gigant w nowej odsłonie
Ford Expedition

Ford Expedition - gigant w nowej odsłonie

2017-02-11 - F. Michalak     Tagi: SUV, Ford Expedition, Ford
Ford stawia ostatnio na prężny rozwój marki. Przypomnijmy, że Mustang niedawno został najlepiej sprzedającym się autem sportowym na Starym Kontynencie, a już producent ukazał nam odświeżoną wersję Mustanga. Teraz przyszła kolej na zupełnie inny segment. Ford Expedition to flagowy okręt marki - duży i nie bojący się żadnych wyzwań. 
Ford ExpeditionFord Expedition
Nowy Expedition będzie jeszcze większy od poprzednika, a to oznacza wymiary małej ciężarówki. Starszy model miał 5,61m długości, ponad 2m szerokości i rozstaw osi 3,32m. Nowy model mimo zwiększenia gabarytów będzie znacznie lżejszy w dużej mierze dzięki zastosowaniu aluminium. 
Ford ExpeditionFord Expedition
Niestety era downsizingu dotknęła również i Expedition. V8-mka zostanie tutaj zastąpiona V6-tką EcoBoost mimo wszystko o lepszych osiągach i większej mocy niż 365KM. Silnik będzie spasowany z najnowszą zdobyczą Forda, czyli 10-stopniową skrzynia automatyczną. 

We wnętrzu masa udogodnień i jeszcze więcej miejsca. Ford będzie w stanie przewieźć 8 osób, nad którymi będą czuwać najnowsze systemy bezpieczeństwa jak kamery 360 stopni, asystent pasa ruchu czy asystent monitorujący martwe pole. Do tego panoramiczny dach i nagłośnienie marki Bang & Olufsen dla jeszcze lepszych wrażeń. Auto na europejskie warunki to prawdziwy kolos, ale w USA powinien być ciepło przyjęty przez fanów marki. 

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Citroen C4 Cactus - przejażdżka oczyma testera


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Ford Expedition - gigant w nowej odsłonie