Portal V10  »  Aktualności  »  Ford Eagle Squadron Mustang GT - muscle car z duszą myśliwca
Ford Eagle Squadron Mustang GT

Ford Eagle Squadron Mustang GT - muscle car z duszą myśliwca

Ford Eagle Squadron Mustang GT jest jedną z największych gwiazd Festiwalu Prędkości w Goodwood. Amerykański muscle car powstał z okazji 100-lecia Royal Air Force i upamiętnia Eskadrę Orłów.

Przy pracach nad tym pojedynczym egzemplarzem brał udział profesjonalny drifter Vaughn Gittin Jr. To on stał między innymi za pomysłem na poszerzone nadwozie z carbonu. Jasno pokazuje ono, że mamy do czynienia z maszyną potrafiącą naprawdę wiele.
Ford Eagle Squadron Mustang GTFord Eagle Squadron Mustang GT
Karoserię wzbogacono o poszerzenia nadkoli oraz szersze progi i dodatkowy spojler pod przednim zderzakiem. na tylnym skrzydle pojawiła się dodatkowa lotka powiększająca docisk. Najważniejsze jednak zdaje się oklejenie. To jest w pełni inspirowane myśliwcami Spitfire należącymi do Eskadry Orłów.
Ford Eagle Squadron Mustang GTFord Eagle Squadron Mustang GT
Wnętrze obszyto wysokiej jakości skórą. Standardowe fotele zastąpiono siedziskami Recaro. Do tego doszły elementy wykończenia wykonane z fragmentów myśliwców.

Jeżeli chodzi o napęd to pod maską drzemie 5-litrowy silnik V8. Jednostka dzięki pakietowi Ford Performance wyciska z siebie 700 KM i moment obrotowy 826 Nm. Cała moc trafia na tylna oś za pośrednictwem 6-biegowej skrzyni manualnej. Zadbano o wyczynowe zawieszenie oraz 20-calowe felgi RTR Aero 7 obute w opony Nitto NT555.
Ford Eagle Squadron Mustang GTFord Eagle Squadron Mustang GT
Ford Eagle Squadron Mustang GT zostanie zlicytowany 26 lipca w Oshkosh, Wisconsin. Cały dochód zostanie przekazany na programy szkoleniowe młodych pilotów.
Ford Eagle Squadron Mustang GTFord Eagle Squadron Mustang GTFord Eagle Squadron Mustang GTFord Eagle Squadron Mustang GTFord Eagle Squadron Mustang GTFord Eagle Squadron Mustang GT

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Citroen Ami One - zwiastun koncepcyjnego malucha


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Ford Eagle Squadron Mustang GT - muscle car z duszą myśliwca