Portal V10  »  Aktualności  »  Ferrari 458 w przyszłym roku przejdzie face lifting
Ferrari 458 Italia

Ferrari 458 w przyszłym roku przejdzie face lifting

2014-06-02 - A. Ruciński     Tagi: Ferrari, Face lifting, Ferrari 458 Italia
Ferrari poinformowało, że w przyszłym roku odsłoni odświeżone 458 Italia. Nazwa modelu prawdopodobnie zostanie zmieniona na 458M oraz 458T w zależności od jednostki napędowej jaka zagości pod maską.

W planach jest bowiem silnik z turbodoładowaniem. Oprócz standardowego, wolnossącego, 4,5-litrowego V8 o mocy 570 KM w ofercie powinna zagościć także nowa 3,8-litrowa jednostka generująca nawet 670 KM. Wszystko po to, aby jak najlepiej rywalizować z nowym wrogiem w postaci Lamborghini Huracana. Jeśli plany wejdą w życie, doładowane 458 może naprawdę zaskoczyć nas wszystkich.

Producent obiecuje sprint do setki w czasie przynajmniej 3,4 sekundy i prędkość maksymalną wynoszącą 325 km/h. Przy okazji zmianom ulegnie także stylistyka nadwozia i wnętrza, choć raczej nie spodziewamy się rewolucji. Mamy nadzieję, że lifting nie zmieni zbytnio charakterystyki włoskiego superauta, gdyż dziś jest ono jedną z najlepszych propozycji na rynku.



źródło: wcf

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Ferrari 458 w przyszłym roku przejdzie face lifting