Portal V10  »  Aktualności  »  Elektryczna Toyota C-HR rusza na podbój Chin
Elektryczna Toyota C-HR

Elektryczna Toyota C-HR rusza na podbój Chin

2019-04-24 - J. Kruczek     Tagi: Toyota C-HR, Toyota, Eko
Toyota C-HR doczekała się elektrycznej wersji. Japoński koncern podczas targów w Szanghaju zaprezentował swojego miejskiego crossovera w wersji EV.

Elektryczna Toyota C-HR powstała z myślą o rynku chińskim. Jednak przy okazji premiery producent potwierdził, że w przeciągu najbliższych pięciu lat zaoferuje pojazdy EV na wszystkich rynkach, na których jest obecny. Nie sprecyzowano jednak, czy będą to auta zaprojektowane od zera jako elektryczne czy też wersje EV istniejących modeli.
Elektryczna Toyota C-HRElektryczna Toyota C-HR
Co ciekawe w Szanghaju pokazano zasadniczo dwa modele. Toyota C-HR i Izoa to ten sam model ale wyprodukowany z dwoma różnymi partnerami marki: GAC i FAW. Elektryczny crossover otrzymał delikatnie przeprojektowane nadwozie z charakterystycznymi elementami dla pojazdów EV, jak dodatki aerodynamiczne czy zaślepiony grill.
Elektryczna Toyota C-HRElektryczna Toyota C-HR
Niestety nie zdradzono szczegółów technicznych na temat modelu. Wkrótce powinny się pojawić szczegóły na temat nowego elektryka oraz przyszłych modeli marki z napędem EV. Warto tu nadmienić, że do tej pory Toyota uważała auta elektryczne za chwilowa modę, a przyszłość widziała w pojazdach wodorowych. Jednak popularność EV nie mogła ostatecznie umknąć tak dużemu koncernowi.
Elektryczna Toyota C-HR

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Porsche Cayenne Turbo S E-Hybrid na torze Gotland Ring


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Elektryczna Toyota C-HR rusza na podbój Chin