Portal V10  »  Aktualności  »  Citroen C4 zadebiutuje w 2020 roku. Także w wersji EV
Citroen C4

Citroen C4 zadebiutuje w 2020 roku. Także w wersji EV

2018-10-16 - J. Kruczek     Tagi: Citroen, Citroen C4
Citroen C4 ostatniej generacji zniknął po cichu z rynku nie ciesząc się zbyt wielką popularnością. Jego miejsce w ofercie uzupełnił zaskakująco dobrze sprzedający się C4 Cactus. Jednak producent nie zapomniał o kompaktowym modelu.

Już kilkukrotnie podkreślano, że C4 może powrócić. Teraz AutoExpress donosi, że nowy Citroen C4 zadebiutuje w 2020 roku i będzie dostępny także jako w pełni elektryczny model. W wywiadzie dla magazynu szef inżynierów grupy PSA, Gilles Le Borgne zdradził, że w przypadku kompaktowego Citroena zrezygnowano z platformy EMP2, na której bazuje Peugeot 308.
Citroen C4Citroen C4
Powodem zmiany platformy jest właśnie plan elektryfikacji modelu. Projektanci mają wykorzystać najdłuższą wersję platformy CMP, która pozwala na wykorzystanie napędu elektrycznego. Tę samą bazę wykorzystano do nowego DS3 Crossback.

W C4 platforma ma pozwalać na montaż zestawów baterii dających zasięg około 350 km. Do codziennego użytku to wystarczy, ale na rynku nie brakuje modeli z lepszym zasięgiem. Zobaczymy, jak wypadnie finalna wersja modelu. Citroen C4 ma być też dostępny z silnikami benzynowymi i diesla.
Citroen C4Citroen C4
Citroen C4Citroen C4

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Gran Turismo Sport - zwiastun aktualizacji 1.38


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Citroen C4 zadebiutuje w 2020 roku. Także w wersji EV