Portal V10  »  Aktualności  »  Chevrolet Corvette Stingray Convertible - sportowa maszyna w otwartej wersji
Chevrolet Corvette Stingray Convertible

Chevrolet Corvette Stingray Convertible - sportowa maszyna w otwartej wersji

Chevrolet zaprezentował oficjalnie Corvette Stingray Convertible. Najnowszy sportowy model marki w wersji bez dachu był oczywistym krokiem po ciepłym przyjęciu wersji coupe. Maszyna pokazuje, że amerykański producent bardzo poważnie podszedł do nowej generacji Corvette.

Produkcja odkrytej wersji Corvette C8 rozpocznie się w pierwszym kwartale 2020 roku. Auto będzie o 7500 dolarów droższe niż zamknięta wersja. Sztywny dach zastąpiono zdejmowanym panelem, który automatycznie składa się pod tylną pokrywę nad silnikiem. W efekcie bagażnik pozostaje wolny i spokojnie zmieści dwie torby golfowe.
Chevrolet Corvette Stingray ConvertibleChevrolet Corvette Stingray Convertible
Projektanci zadbali, aby zachować sportowy design i utrzymać wszystkie rozwiązania bardzo praktycznymi. Dach można składać i rozkładać przy prędkości do 48 km/h. Proces trwa jedynie 16 s. Wszystko odbywa się automatycznie za przyciśnięciem jednego przycisku.

Chevrolet Corvette Stingray Convertible nie licząc dachu nie różni się od wersji coupe. Oznacza to między innymi wykorzystanie tego samego 6,2-litrowego silnika LT2 V8. Jednostka generuje moc 495 KM i moment obrotowy 637 Nm. Otwarta wersja Corvette będzie dostępna z kierownicą po lewej oraz po prawej stronie.
Chevrolet Corvette Stingray ConvertibleChevrolet Corvette Stingray Convertible
Chevrolet Corvette Stingray ConvertibleChevrolet Corvette Stingray ConvertibleChevrolet Corvette Stingray ConvertibleChevrolet Corvette Stingray ConvertibleChevrolet Corvette Stingray ConvertibleChevrolet Corvette Stingray ConvertibleChevrolet Corvette Stingray Convertible

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Hyundai Nexo w osobliwym eksperymencie


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Chevrolet Corvette Stingray Convertible - sportowa maszyna w otwartej wersji