Portal V10  »  Aktualności  »  Bentley Continental GT gotowy do walki o rekord Pikes Peak
Bentley Continental GT Pikes Peak

Bentley Continental GT gotowy do walki o rekord Pikes Peak

2019-06-07 - J. Kruczek     Tagi: Pikes Peak, Bentley, Bentley Continental GT
Bentley szykuje się do bicia kolejnego rekordu na Pikes Peak. W czasie tegorocznego wyścigu górskiego na kultowej trasie pojedzie specjalnie przygotowany Continental GT. Luksusowe coupe ma za zadanie ustanowić nowy rekord dla samochodów produkcyjnych.
 
W zeszłym roku Bentley zapisał na swoje konto rekord dla produkcyjnych SUVów dzięki modelowi Bentayga. W tym roku do walki ruszy Continental GT W12. Auto pojedzie z numerem startowym 100 i będzie musiało pokonać trasę w czasie krótszym niż 10:26,9 s.
Bentley Continental GT Pikes PeakBentley Continental GT Pikes Peak
Za kierownicą Continentala GT zasiądzie weteran trasy, Rhys Millen. Coupe w większości będzie autem seryjnym, ale konieczne było wprowadzenie kilku modyfikacji z zakresu bezpieczeństwa. We wnętrzu znalazła się rozbudowana klatka bezpieczeństwa. Ciekawostką jest system dawkujący tlen bezpośrednio do kasku kierowcy. To rozwiązanie ma zapobiec niepożądanym efektom wywołanym różnicą wysokości.
Bentley Continental GT Pikes PeakBentley Continental GT Pikes Peak
Bentley Continental GT zmierzy się z trasą Pikes Peak już 30 czerwca. Wtedy też przekonamy się czy brytyjska firma sięgnie po drugi rekord kultowej trasy.
Bentley Continental GT Pikes PeakBentley Continental GT Pikes PeakBentley Continental GT Pikes PeakBentley Continental GT Pikes Peak

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
GRID w efektownym zwiastunie


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Bentley Continental GT gotowy do walki o rekord Pikes Peak