Portal V10  »  Aktualności  »  Bentley Bentayga Speed ma rywalizować mocą z Lamborghini Urus
Bentley Bentayga

Bentley Bentayga Speed ma rywalizować mocą z Lamborghini Urus

2019-01-11 - J. Kruczek     Tagi: Bentley, SUV, Bentley Bentayga, Bentley Bentayga Speed
Bentley Bentayga jeszcze niedawno mógł się cieszyć ze statusu najszybszego SUVa na rynku. Jednak to się skończyło wraz z premierą Lamborghini Urus. A jakby tego było mało na horyzoncie już się pojawia Aston Martin DBX, a rolę najbardziej luksusowego przejął Rolls Royce Cullinan.

Bentley musi zareagować na te rynkowe zmiany i szykuje już SUVa w wersji Speed. Magazyn Autocar donosi, że Bentley Bentayga Speed będzie skrywał pod maska podrasowany motor W12 o pojemności 6 litrów. Jednostka z podwójnym doładowaniem ma oferować moc 641 KM. Wzrost mocy oznacza wejście na terytorium Urusa. Ten posiada moc 641 KM z 4-litrowego silnika V8.
Bentley BentaygaBentley Bentayga
Bentley Bentayga Speed powinien przyspieszać do setki w czasie poniżej 4 sekund. Prędkość maksymalna ma wzrosnąć do minimum 306 km/h. Nieoficjalne informacje mówią o przestrojeniu całego zawieszenie i napędu w taki sposób, aby zapewnić maksymalną wydajność w zakrętach. Bentley poważnie podszedł do walki z Lamborghini. Niestety wycieki informacji nie wspominają o odchudzaniu. Waga 2440 kg to spory problem dla auta chcącego uchodzić za sportowe.
Bentley BentaygaBentley Bentayga
Możemy się spodziewać pewnych zmian stylistycznych, choć nie będą raczej duże. Szacuje się też, że Bentley Bentayga Speed będzie o około 20 000 funtów droższa od standardowych wydań.
Bentley BentaygaBentley Bentayga

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Gran Turismo Sport - wyścig w deszczu


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Bentley Bentayga Speed ma rywalizować mocą z Lamborghini Urus