Portal V10  »  Aktualności  »  BMW 3 GT oficjalnie bez następcy. Nadchodzą czasy elektryfikacji
BMW 3 GT

BMW 3 GT oficjalnie bez następcy. Nadchodzą czasy elektryfikacji

2019-03-18 - J. Kruczek     Tagi: BMW, BMW 3 GT
BMW 3 GT zdecydowanie nie należało do najbardziej urodziwych samochodów niemieckiej marki. Efektem tego jest niezbyt zadowalająca sprzedaż. Producent już wcześniej napominał, że prawdopodobnie nie będzie kontynuował modelu i teraz otrzymaliśmy potwierdzenie.

Podczas spotkania z udziałowcami przedstawiciele marki zaprezentowali plan na najbliższą przyszłość. I ten zakłada skasowanie BMW 3 GT. Jak przyznaje producent nie chodzi to o zbyt małe zapotrzebowanie na model, ale po prostu firma woli się skupić na innych projektach.
BMW 3 GTBMW 3 GT
BMW 3 GT nie doczeka się nowej generacji, ale nie zdradzono kiedy auto zostanie usunięte z oferty. Poinformowano za to, że grupa BMW skupi się na elektryfikacji, co raczej nie jest zaskoczeniem. Do 2021 roku na rynek trafi pięć aut EV od grupy BMW. Będą to i3, iX3, i4, iNext oraz Mini Electric. Do 2025 roku liczna aut EV koncernu ma wzrosnąć do 12.
BMW 3 GTBMW 3 GT
Producent postawił sobie także za cel wypuszczenie 13 modeli PHEV do 2025 roku. Możemy założyć, że chodzi o modele serii 3,5 i 7 oraz X3 i X5. Szczegóły będą zdradzane na bieżąco.

Kolejna część planu zakłada wprowadzenie na rynek samochodów z systemem autonomicznej jazdy poziomu 3. To oznacza możliwość samodzielnej jazdy po autostradach z prędkością do 130 km/h. Pierwsze modele mają zadebiutować w 2021 roku. W tym roku ruszy też program testowy z autonomicznymi autami poziomu 4. Jak widać BMW postawi na najnowsze technologie.
BMW 3 GTBMW 3 GTBMW 3 GTBMW 3 GT

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Toyota GR Super Sport na pierwszych testach


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

BMW 3 GT oficjalnie bez następcy. Nadchodzą czasy elektryfikacji