Portal V10  »  Aktualności  »  Audi SQ5 - nowe wydanie drapieżnego SUV-a
Audi SQ5 2017

Audi SQ5 - nowe wydanie drapieżnego SUV-a

2017-01-11 - F. Michalak     Tagi: Detroit Motor Show, Audi, SUV, Audi SQ5
Audi na Salon Samochodowy w Detroit przyjechało z zupełnie nowym modelem SQ5. Dynamiczny SUV będzie dostępny w Polsce od drugiej połowy 2017 roku, ale co nam zaoferuje?

Pod maską będzie pracować jednostka 3.0 TFSI o mocy 354KM i momencie równym 500Nm. 0-100 km/h zajmie nam jedynie 5,4s, a wskazówka prędkościomierza zatrzyma się na 250 km/h. Deklarowanie przez producenta spalanie to 8,3l/100km. Sprawdzi się? Możliwe, ponieważ z silnikiem sprzężona będzie 8-stopniowa, automatyczna skrzynia tiptronic. W tym konkretnym modelu niższe biegi zostały zestopniowane krócej, natomiast wyższe biegi są długie, dzięki czemu pozwoli to obniżyć prędkość obrotową, a tym samym spalanie samochodu. Za napęd posłuży już legendarne quattro, a specjalny system będzie w stanie przyhamować wewnętrzne koła w zakręcie dla jeszcze pewniejszego prowadzenia. 
Audi SQ5 2017Audi SQ5 2017
Nowe Audi to także szereg udogodnień i nowinek z zakresu bezpieczeństwa. Na pokładzie znajdą się m.in. przewidujący asystent wydajności, który będzie wyświetlał odpowiednie wskazówki, dzięki czemu nasza jazda będzie oszczędniejsza. Poza tym znajdziemy aktywnego asystenta toru jazdy, system ostrzegania o ruchu poprzecznym, asystent manewru omijania i skręcania czy system ochrony pieszych w ruchu ulicznym. Oczywiście asystent parkowania czy zjazdu ze wzniesienia również znajdzie się w Audi SQ5. Jaka będzie cena? Póki co nie wiadomo, ale przygotujmy się na niemała kwotę. 
Audi SQ5 2017Audi SQ5 2017

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
BMW Concept iX3 - debiut elektrycznego SUVa


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Audi SQ5 - nowe wydanie drapieżnego SUV-a