Portal V10  »  Aktualności  »  Audi Q8 Concept w Detroit - SUV Coupe z Ingolstadt
Audi Q8 Concept

Audi Q8 Concept w Detroit - SUV Coupe z Ingolstadt

2017-01-10 - F. Michalak     Tagi: Audi, Audi Q8, SUV
Audi sukcesywnie rozbudowuje swoją gamę modelową. Na obecnie trwającym Salonie Samochodowym w Detroit zaprezentowano koncepcyjne Audi Q8 w coraz chętniej kupowanym przez zamożnych klientów nadwoziu SUV Coupe. 

Samochód będzie zbudowany na platformie MLB-EVO tej samej co obecne Audi Q7. Rozstaw osi mierzący 3m ma zapewnić pasażerom komfort znany wcześniej tylko z limuzyn. Mimo długości ponad 5 metrów w kabinie wygospodarowano tylko 2 rzędy siedzeń oraz 4 miejsca. Z założenia samochód ma przewozić każdego w należytym komforcie. 
Audi Q8 ConceptAudi Q8 Concept
Poziomem wykończenia Audi ma się zbliżyć do swoich koncernowych braci czyli znanego dobrze Porsche Cayenne i zyskującego sławę Bentleya Bentaygi. Pod maską znajdziemy hybrydę typu plug-in. Pod maską będzie pracować silnik 3.0 TFSI, a 6-cylindrów będzie generować moc 333KM, do tego dołączy się silnik elektryczny o mocy 136KM. Łączna moc ma opiewać na 442KM oraz 700Nm momentu obrotowego. Jak zapewnia producent ta jednostka ma spalać jedynie 2,3-litra na 100 km, ale oczywiście powinniśmy brać na to poprawkę. 
Audi Q8 ConceptAudi Q8 Concept
Audi Q8 Concept

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Jaguar F-Pace SVR niczym wulkan w nowym spocie


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Audi Q8 Concept w Detroit - SUV Coupe z Ingolstadt