Portal V10  »  Aktualności  »  Audi P18 E-Tron może trafić na rynek w limitowanej serii
Audi P18 E-Tron

Audi P18 E-Tron może trafić na rynek w limitowanej serii

2019-01-12 - J. Kruczek     Tagi: Audi, Supersamochody, Audi PB18 E-Tron
Audi P18 E-Tron został zaprezentowawszy w zeszłym roku podczas Monterey Car Week. Szybko rozgorzały plotki na temat ewentualnej przyszłości konceptu. Część osób upatrywała się w nim następcy modelu R8, a inni wróżyli mu limitowaną produkcję.

Okazuje się, że Audi P18 E-Tron faktycznie może trafić na rynek. CEO marki, Bram Schot udzielił wywiadu, w którym potwierdził, że jest szansa na debiut elektrycznego superauta. Pojazd powinien pojawić się w sprzedaży w przeciągu najbliższego roku bądź dwóch. Produkcja będzie limitowana do 50 egzemplarzy.
Audi P18 E-TronAudi P18 E-Tron
Taki ruch zdaje się mieć sens. Zainteresowanie modelem pokaże Audi w jaką stronę pójść ze swoim kolejnym superautem. Chyba dla nikogo nie jest tajemnicą, że dni modelu R8 są już policzone. Odzew na debiut Audi P18 E-Tron może pokazać, czy jest sens aby następca R8 był autem EV.

Przypomnijmy, że Audi P18 E-Tron w koncepcyjnej wersji korzystał z trzech silników elektrycznych o łącznej mocy 671 KM i momencie obrotowym 830 Nm. Auto otrzymało też możliwość chwilowego doładowania do 764 KM. Setka ma się pojawiać na prędkościomierzu po upływie niespełna 2 s. Zasięg dzięki nowej generacji baterii ma wynosić około 500 km. Jeżeli faktycznie Audi P18 E-Tron ma trafić niedługo na rynek, to wkrótce powinny się pojawić informacje odnośnie produkcyjnej wersji.
Audi P18 E-TronAudi P18 E-Tron
Audi P18 E-TronAudi P18 E-Tron

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Forza Horizon 4 - dodatek LEGO Speed Champions


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Audi P18 E-Tron może trafić na rynek w limitowanej serii