Portal V10  »  Aktualności  »  Audi AI:ME - miejski samochód przyszłości
Audi AI:ME

Audi AI:ME - miejski samochód przyszłości

2019-04-15 - J. Kruczek     Tagi: Audi, Eko, Audi AI:ME
Audi AI:ME jest wizją elektrycznego auta miejskiego dla megamiast przyszłości. Niemiecki producent zaprezentuje koncept publicznie podczas salonu samochodowego w Szanghaju.

Futurystyczny mieszczuch jest napędzany 170-konnym silnikiem elektrycznym umieszczonym na tylnej osi. Jednostka czerpie zasilanie z baterii o pojemności 65 kWh. Producent nie zdradził osiągów auta, bo jak twierdzi nie ma to znaczenia. Miejskie auto i tak większość czasu spędzi na jeździe z prędkościami ok 20 km/h.
Audi AI:MEAudi AI:ME
Audi AI:ME posiada nadwozie o długości 4,3 m, szerokości 1,9 m oraz wysokości 1,52 m. Samochód posiada system autonomicznej jazdy poziomu 4, co oznacza, że w większości sytuacji będzie mógł jeździć samodzielnie. Mimo to pozostawiono klasyczną kierownicę i pedały w razie, jakby kierowca chciał sam poprowadzić.
Audi AI:MEAudi AI:ME
Wnętrze posiada miejsce dla czterech osób. Wykorzystano w nim drewniane elementy. Co ciekawe zadbano o miejsce na roślinki mające umilić przebywanie wewnątrz samochodu. Trzeba przyznać, że Audi AI:ME prezentuje się dość interesująco.
Audi AI:MEAudi AI:MEAudi AI:MEAudi AI:MEAudi AI:MEAudi AI:MEAudi AI:MEAudi AI:ME

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
GRID Autosport - opcje kontroli na Nintendo Switch


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Audi AI:ME - miejski samochód przyszłości