Portal V10  »  Aktualności  »  Audi A6 zwyciężyło w tegorocznym światowym teście konsumenckim. Bardzo słaby wynik Saaba
Audi A6

Audi A6 zwyciężyło w tegorocznym światowym teście konsumenckim. Bardzo słaby wynik Saaba

2011-11-24 - A. Ruciński     Tagi: Audi, Infiniti, Mercedes, Saab, Audi A6, Mercedes E, Saab 9-5, Infiniti M
Testy konsumenckie są miarodajną formą oceny jakości danego produktu, ponieważ opinie pochodzą od samych użytkowników, a tylko oni są w stanie wypowiedzieć się w pełni na temat wad i zalet swojego pojazdu.

Do tej pory w segmencie limuzyn klasy wyższej niepodzielnie rządziło Infiniti M37, ale okazuje się, że w tym roku wyrósł mu nowy, niemiecki konkurent - Audi A6. Auto z Ingolstadt osiągnęło wynik 93 punktów co daje pierwsze miejsce ex aequo z Infiniti. To ogromy postęp w stosunku do poprzedniej generacji A6, która uzyskała jedynie 79 punktów.
 
Audi A6 - test
Konsumenci, w nowym modelu najbardziej docenili radość z jazdy, zwinność, dobre przyspieszenie i wyciszenie wnętrza wykonanego z materiałów wysokiej jakości. Pozostałe modele biorące udział w tegorocznym teście to Infiniti M35h, Mercedes E350 BlueTec oraz Saab 9-5.

W Infiniti doceniono niskie zużycie paliwa oraz dobre, lecz nieliniowe przyspieszenie. Skrytykowano natomiast hamulce i zawieszenie, które uznano za gorsze niż w przypadku nieekologicznej odmiany.
Mercedes E350 BlueTec zyskał szczególne pochwały za najniższe w klasie, średnie zużycie paliwa. Podobnie jak Infiniti i Audi otrzymał ocenę celującą, lecz zabrakło kilku punktów do zwycięstwa.

Ostatni z pojazdów - Saab 9-5 uzyskał najgorszy wynik i został sklasyfikowany z oceną dostateczną. Powodem było słabe wyciszenie, twarde zawieszenie, niezadowalająca widoczność oraz ospałe silniki. Dobre noty przyznano Saabowi za świetnie spasowane i wykonane wnętrze.Wyniki tegorocznego testu konsumenckiego nie są zaskakujące, ale jeśli Saab chce przetrwać, musi się bardziej postarać.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Hyundai Nexo w osobliwym eksperymencie


źródło: carscoop

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Audi A6 zwyciężyło w tegorocznym światowym teście konsumenckim. Bardzo słaby wynik Saaba

Marsellus
Audi A6 zwyciężyło w tegorocznym światowym teście konsumenckim. Bardzo słaby wynik Saaba
Marsellus 2012-01-09 13:46
Wynik Audi jest napewno bardzo duzym osiagnięciem, ale szkoda że to nie przekłada sie na wyniki sprzedażowe, gdzie w segmencie premium liderm jest nadal Volvo