Portal V10  »  Aktualności  »  Aston Martin Cygnet z silnikiem V8. Szalona konstrukcja dywizji Q
Aston Martin Cygnet

Aston Martin Cygnet z silnikiem V8. Szalona konstrukcja dywizji Q

2018-07-13 - J. Kruczek     Tagi: Aston Martin Cygnet, Aston Martin, Goodwood
Aston Martin Cygnet jest ciekawym eksperymentem, którego podjęła się przed laty brytyjska marka. Miejski maluszek zbudowany przy współpracy z Toyotą nie był hitem sprzedaży, ale znalazł swoich zwolenników. Przy okazji Festiwalu Prędkości w Goodwood producent postanowił przypomnieć tego malucha.
 
Nie zobaczyliśmy jednak nowej generacji czy specjalnej edycji. Zamiast tego dywizja Q postanowiła zmienić to miejskie autko w wyczynowy pocisk na kołach. W maluszka wciśnięto bowiem potężny silnik V8 z modelu Vantage S.
Aston Martin CygnetAston Martin Cygnet
Inżynierowie marki umieścili w komorze silnika 4,7-litrowa jednostkę o mocy 430 KM. Potrzebne były pewne modyfikacje silnika i siedmiobiegowej skrzyni automatycznej. Auto otrzymało większy tunel centralny aby wszystko zmieścić. W efekcie udało się zbudować małe pudełeczko osiągające 100 km/h w czasie zaledwie 4,2 s. Cygnet może teraz gnać z prędkością 274 km/h.
Aston Martin CygnetAston Martin Cygnet
Konieczne było całkowite przeprojektowanie podwozia i zawieszenia. Jak widać rozstawy kół mocno się zmieniły. Za sporymi felgami umieszczono tarcza hamulcowe o średnicy 380 mm z przodu i 330 mm z tyłu. We wnętrzu umieszczono klatkę bezpieczeństwa, wyścigowe fotele oraz deskę rozdzielcza z carbonu. Aston Martin Cygnet w takim wydaniu zaczyna mieć sens. Oczywiście auto pokonało trasę festiwalu prezentując swoje możliwości.
Aston Martin CygnetAston Martin CygnetAston Martin CygnetAston Martin CygnetAston Martin CygnetAston Martin CygnetAston Martin CygnetAston Martin Cygnet

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Citroen Ami One - zwiastun koncepcyjnego malucha


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Aston Martin Cygnet z silnikiem V8. Szalona konstrukcja dywizji Q