Portal V10  »  Aktualności  »  ART3on - oto najszybszy Volkswagen Arteon na świecie
ART3on

ART3on - oto najszybszy Volkswagen Arteon na świecie

2018-10-12 - J. Kruczek     Tagi: Volkswagen, Volkswagen Arteon
Australijski oddział Volkswagena postanowił przygotować ciekawy pojazd pokazowy na bazie Arteona. Flagowa limuzyna marki mimo dynamicznej linii kojarzy się raczej z wygodą niż szaleństwami na torze. Mimo to pojazd pokazowy jest prawdziwym ścigantem w artystycznym nadwoziu.
 
Projekt nosi nazwę ART3on i łączy w sobie koncepcję tak zwanego art car oraz iście torową maszynę do bicia rekordów. Nadwozie pomalowano na finezyjne wzory rodem z malarskich wystaw sztuki nowoczesnej. Malowanie wykonał artysta uliczny Simon Murray z Sydney.
ART3onART3on
ART3on jest napędzany dobrze znanym dwulitrowym silnikiem benzynowym. Jednak jego moc została podkręcona do 483 KM, a moment obrotowy do 600 Nm. Jednostkę sparowano z siedmiobiegową skrzynią DSG oraz napędem 4Motion AWD. W efekcie limuzyna przyspiesza do 100 km/h w czasie zaledwie 3,9 s. I tu ciekawostka bowiem testy przyspieszenia przeprowadzono na drodze prowadzącej delikatnie pod górę. A to oznacza, że na płaskim ART3on może być jeszcze szybszy.
ART3onART3on
Oczywiście oprócz rozbudowy silnika trzeba było zadbać o inne elementy. Tak więc auto wyposażono w wyczynowy układ wydechowy czy sportowe zawieszenie marki Bilstein. Całość dopełniają wydajniejsze hamulce oraz opony Pirelli P-Zero Trofeo. We wnętrzu pojawiły się wyścigowe fotele z pasami szelkowymi czy klatka bezpieczeństwa i system gaśniczy. Auto w ten weekend ma pokazać swoje możliwości na torze Sydney Motorsport Park.
ART3onART3onART3onART3onART3onART3onART3onART3on

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
GRID - pokaz rozgrywki


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

ART3on - oto najszybszy Volkswagen Arteon na świecie

ART3on - oto najszybszy Volkswagen Arteon na świecie
Ickx 2018-10-12 21:25
Nieprawda. Założę się, że mój służbowy (1.5 TSI) jest najszybszym.